ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: ЗААРЕШТОВАНИЙ МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ВАСИЛЬ ЛИПКІВСЬКИЙ (1937)

22 жовтня 1937 року був заарештований митрополит Київський і всієї України Василь Липківський.

Василь Липківський був українським релігійним діячем, церковним реформатором, проповідником, педагогом, публіцистом, письменником і перекладачем, борцем за автокефалію українського православʼя, творцем Української Автокефальної Православної Церкви, відродженої у 1921 році, та першим митрополитом Київським і всієї України. Протягом 1919 – 1927 років був останнім настоятелем та доглядачем Софії Київської.

За роки, проведені на посту митрополита, Василь Липківський доклав багато зусиль для того, щоб розбудувати українську православну церкву. Крім того, саме митрополит Василь Липківський спромігся перетворити українську православну церкву на один з інститутів, який мав значний вплив на життя українського суспільства того часу.

Василь Липківський особисто відвідав понад 400 парафій: там він проводив зустрічі та проповіді.

Липківський особисто перекладав релігійну та богослужбову літературу на українську мову, а також написав «Історію Української церкви».

Після арешту Василя Липківського 22 жовтня1937 року у віці 73 років, йому було предʼявлено обвинувачення у керівництві антирадянською організацією українських церковників, яка начебто ставила собі за мету відокремлення України від Радянського Союзу.

Незабаром «трійка» НКВС винесла вирок про розстріл Липківського.

27 листопада 1937 року митрополита Київського і всієї України Василя Липківського розстріляли.

Джерело.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх