ЧОМУ ВАЖЛИВО ВЧАСНО ВКЛЕЮВАТИ ФОТОКАРТКИ В ПАСПОРТ У 25 І 45 РОКІВ

Коли громадянин України досягає 25 або 45-річного віку, для нього є обовʼязковою процедура вклеювання в паспорт нових фотокарток, що відповідають його вікові. Для цього протягом місяця необхідно звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання. Без цих фотокарток паспорт вважатиметься недійсним.

Чому це важливо зробити саме протягом місяця після досягнення 25 або 45-річного віку, пояснює завідувач Борівського РС ГУ ДМС України в Харківській області Юлія Євтихієва.

  • У звʼязку із змінами в законодавстві, якщо людина звертається за вклеюванням фотокартки пізніше, ніж через місяць після того, як їй виповнилося 25 або 45 років, паспорт зразка 1994 року підлягає обовʼязковому обміну на паспорт у формі ID-картки, – пояснює Юлія Володимирівна. – Тобто, паспорт-книжечку ми забираємо, а взамін видаємо ID-картку. І тут без варіантів.

Варто також памʼятати, що фотографії в паперовий паспорт вклеюються міграційною службою безкоштовно, а адміністративний збір за оформлення ID-картки становить 279 грн., за термінове оформлення (протягом 10 робочих днів замість 20-ти) – 366 грн.

Для вклеювання фотокарток у паспорт-книжечку до територіального підрозділу ДМС України необхідно подати:

– паспорт громадянина України;

– дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика; для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язкове фотографування в окулярах).

Кожен громадянин України може добровільно, за власним бажанням поміняти паперовий паспорт-книжечку на документ у формі ID-картки. Але при цьому важливо знати, що довідка про реєстрацію місця проживання видається окремо від ID-картки. Дані про місце проживання особи вносять до реєстру територіальної громади, однак, оскільки територіальні підрозділи технічно не мають зв’язку, то зчитувати дані про реєстрацію з картки неможливо. Тому, окрім зручної і компактної ID-картки, вам доведеться носити з собою ще й звичайну паперову довідку формату А4.

Оксана Дудник.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх