Децентралізація своїми руками: всі питання, які можна вирішити на місці, мають вирішуватися на місці

Реформа децентралізації надала українцям цілий комплекс прав, що дозволяють впливати на місцеву владу. Проте, щоб влада нарешті сконцентрувалася в руках людей, необхідно реалізувати ці права.

Весь комплекс законів про децентралізацію передбачає, що будь-який українець може брати участь у самоврядуванні не тільки вступаючи чи обираючись до відповідних органів, але й безпосередньо – тобто без жодних  формальних дій.

Те, що всі питання, які можна вирішити на місці і мають вирішуватися на місці, називається «принципом субсидіальності», пояснює Леонід Бакумов – член громадянського руху «Живемо за Конституцією» і додає: «А то доводиться звертатися до голови облради в ситуаціях, коли і сантехнік би впорався».

Проте механізм такої участі має бути передбачений своєрідною «Конституцією» територіальної громади – «Статутом громади», а також протоколами зборів. Вони ж у більшості громад не прийняті. Причина, серед іншого – брак кваліфікованих кадрів, яких старі органи влади готувати не хочуть, а нові – неспроможні.

Проте навіть ті, хто добре оформив всі папери, зачасту не знають, які вони мають повноваження. Це дозволяє центральній владі тиснути на місцевих активістів. Справа в тому, що органи самоорганізації населення вони намагаються трактувати як звичайні громадські організації.

Але ж ці члени органів самоорганізації мають право не лише висловлювати певну думку, а й голосувати на профільних засіданнях, і взагалі активно впливати на благоустрій свого району чи будинку.

Цим питання і займається організація «Єдине джерело», пояснює Олександр Міненков – голова цієї  ГО. Вона намагається зібрати усіх, хто хоче підвищувати якість місцевого самоврядування в Україні. Разом, на думку активістів, буде легше утворити інформаційно-просвітницькі центри у кожній громаді, розробити освітні програми в напрямку місцевого самоврядування, а також підвищити рівень підготовки та освіченості депутатських корпусів.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх