Декретні відпустки ніхто не відміняв!

Фейк – це слово іншомовного походження (від англійського “Fake”), що означає підробка, фальсифікація.

ФЕЙК:

В Україні з 1-го січня 2019 року відміняють декретну відпустку, – цю фейкову інформацію останні кілька днів борівчани активно поширюють у соцмережі Фейсбук.

Стаття під назвою «После родов — на работу: в Украине с нового года отменяют декрет. На его смену придут няни» 7 листопада зʼявилася на сайті Важливо.UA.  Починається вона зі слів «Отмена декрета разозлила украинцев: Ну кто еще выдержит такие издевательства, это высшая мера дебилизма» з неактивним посиланням на Политеку.

Далі йде негативна і дуже емоційна оцінка даної ситуації, яка насправді є вигаданою і абсолютно не відповідає дійсності.

Будь-який фактаж у статті, який би підтверджував правдивість написаного, відсутній. Немає ні посилань на відповідні законодавчі акти, ні цитат з них, ні коментарів представників уряду.

ПРАВДА:

Повідомлення про скасування декретної відпустки у зв’язку з держфінансуванням послуг нянь не відповідають дійсності.

Відповідно до чинного Закону “Про відпустки” (зміни до якого не вносились) жінка має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами та на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Декретна відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

За бажанням жінки або родичів у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Чутки про скасування цих соціальних відпусток ймовірно спричинені ініціативою Уряду щодо забезпечення соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства. Так, відповідно до постанови № 427 з 1 січня 2019 року батькам почнуть відшкодовувати послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальною нянею”. Компенсація становитиме прожитковий мінімум на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року і виплачуватиметься на умовах співфінансування з різних бюджетів. Передбачається, що батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи фахівця і визначаючи умови контролю її роботи, а у кінці року їм виплатять компенсацію.

Це питання також роз”яснюють  buhgalter.com.ua , Факти та УКРІНФОРМ.

Тобто у підсумку бачимо, що ситуація з декретною відпусткою і з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня не змінюється. Але у той же час з”являється можливість отримати додаткову допомогу від держави на часткову оплату послуг няні.

Довідково: за статистикою в Україні кожна п”ята мама виходить на роботу раніше, ніж дитині виповнюється 3 роки.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2022 ·   Увійти   · Наверх