Капелани ЗСУ: хто вони?

Рік тому у Збройних силах України, Нацгвардії та Держприкордонслужбі ввели штатні посади капеланів.  Про інститут військового капеланства говорили у Харківському прес-клубі.

«В окопах атеїстів не буває»  – запевняють священники. Рік тому у Збройних силах України, Нацгвардії та Держприкордонслужбі ввели штатні посади капеланів. Хто ж такі військові капелани і навіщо вони потрібні, нам розповіли самі військові капелани у Харківському прес- клубі.

Військовий капелан – це священнослужитель відповідальний за духовну допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам. У його функції входить богослужіння серед військовослужбовців, контроль за їх моральним станом, відспівування померлих тощо.

Капелани у відділеннях ЗСУ та добровольчих батальйонах з’явились ще у 2014 році. Спочатку військові священники займались духовною допомогою виключно на волонтерських засадах. Священники у власний вільний час і за свій кошт добиралися до зони бойових дій і спілкувалися з військовими.

Віталій Саранцев, начальник відділення спеціальних кореспондентів інформаційного агентства Міноборони України запевняє: «Присутність військових капеланів одразу показала свою ефективність. У людей на війні виникає дуже багато думок, вони працюють у стресових ситуаціях. Можливість звернутись не тільки до свого командира, а ще й до священника дуже добре вплинула на моральний стан військових».

У 2017 році був запущений процес переходу капеланів на штатні посади. Штатна посада забезпечує священникам можливість працювати на постійній основі з особовим складом відповідного підрозділу. Що, в свою чергу, дає можливість знайомитися з сім’ями, знаходити індивідуальний підхід до кожного військовослужбовця.

Конфесію штатного капелана обирають самі воїни. Спочатку у військовому відділені проводиться анонімне опитування, дізнаються вірян якої конфесії більшість. Результати відсилають у Генштаб. Там просять виділити священика тієї конфесії, за яку найбільше ”проголосували”. Проте, про релігійні меншини теж не забули.

Отець Ігор – старший військовий капелан Харківської єпархії ПЦУ – розповідає: «Якщо до капелана звертається військовий з проханням надати йому священника іншої конфесії, капелан повинен забезпечити йому таку можливість. Мені відомий випадок, коли священник греко-католицької церкви на прохання військового-мусульманина привіз йому на передову Коран».

При цьому штатні капелани не є військовослужбовцями. Вони не мають права носити зброю. Отець Ігор запевняє : «Наша зброя – Біблія. Мені відомі випадки коли молитвою вдалося відвернути снаряд, зупинити танк».

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх