Міжнародний день ООН

24 жовтня – Міжнародний день Організації об’єднаних націй. Про діяльність установи в Україні на прес-конференції в «Харківському прес-клубі» розказали представники моніторингової місії ООН

«ООН була створена не для того, щоб привести людство в рай, але щоб врятувати його від пекла» – цитує першого генсека організації голова Харківського офісу Агентства ООН у справах біженців Вартан Мурадян.

Організація об`єднаних націй з’явилася у 1945 році. Її офіційна мета – підтримання міжнародного миру та безпеки. Проте за словами самого Вартана передусім «Організація мала стати дискусійним майданчиком для різних держав» – щоб усі світові проблеми можна було вирішити шляхом діалогу.

З самого моменту заснування членом ООН була і Україна. Проте особливий етап співробітництва нашої держави і Організації об’єднаних націй почався у після початку війни на Сході та окупації Криму. Тоді, у березні 2014 року, на запрошення Уряду в Україну прибула Моніторингова місія ООН з прав людини.

Голова регіонального офісу цієї місії  Красімір Янков говорить про причини війни так: «Причиною конфлікту стали проблеми, які існували до самого конфлікту. І конфлікт лише поглибив їх». На його думку, системні порушення прав людини з боку держави у минулому підштовхнули громадян до насильства. Серед них Красімір особливо відмічає практику катувань у правоохоронній системі, а також  системне гендерно-вмотивоване насилля. Тож виправити ситуацію можна лише повернувши віру в європейські цінності кожному з громадян.

Саме тому основна задача місії слідкувати за тим, щоб у критичній ситуації права людини все ж залишалися принциповою цінністю для всієї держави і кожного з громадян. Тому представники місії постійно беруть інтерв’ю з жертвами та свідками порушень міжнародного права, відвідують контрольно-пропускні пункти та центри проживання тимчасово-переміщених осіб, слідкують за масовими зібраннями.

На основі зібраних даних Місія регулярно публікує свої доповіді про проблемні питання, а також рекомендує як саме їх можна вирішити.  Саме тому свою задачу правозахисники формулюють так: «Постійно бути поряд з жертвами насильства».

За матеріалами Харківського прес-клубу

https://www.youtube.com/watch?v=fgVx2j-My5Q

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх