На дорозі гірше, ніж на війні

Під такою назвою провели прес-конференцію правоохоронці. Ситуація з ДТП в Україні зараз, за їх словами – значно гірша, аніж на фронті.

Фото з відкритих інтернет-джерел

З початку року сталося 21 033 ДТП з постраждалими, що на 5,6% більше порівняно з аналогічним періодом в 2018, а загинуло в ДТП – 2716 чоловік – на 2,5% більше, аніж за попередній рік. Справа в тому, що завантаженість доріг зростає, а складність дорожнього руху зростає. Найбільший пік аварійності, згідно з даними поліцейських, припадає на 18:00.

Поліція намагається працювати з найбільш вразливими вертвами населення – передусім дітьми. Для дорослих же перевидали “Правила дорожнього руху”. Туди ввійшли рекомендації, які не ввійшли в офіційні правила, але можуть бути корисними.

Правоохоронці ж розповідають про европейське ноу-хау. Розказують, що там зараз є безліч соціальної реклами, яка пропонує пішоходам користуватися світловідбиваючими стрічками. Їх можна одягати як браслети, вони не заважають рухатися, проте допоможуть водіям, навіть в темряві розгледіти вас.

Розказують і про водіїв – говорять, що вельми задоволені новим законом про необхідність використання дитячих автокрісел для малечі. Поліцейські виступають також за збільшення штрафів. Зокрема, покарання за відсутність паска безпеки – всього 51 гривня, що замало для того, аби навчити водіїв використовувати їх.

Окрема проблема – та, що створює сама місцева влада. Віктор Козоріз, віце-президент громадської організації «Товариство учасників руху», розказує, що яскравим прикладом такої “ведмежої послуги” є перехрестя, на якому відбулася аварія за участю Олени Зайцевої.

«Там неможливо не порушувати правила, адже стоп-лінія в лівому ряду настільки далеко “відтягнута” від перехрестя, що щоб проїхати перехрестя, водію треба порушити правила і заїхати за цю стоп лінію. Бо якщо він зупиниться на стоп лінії, як того вимагають правила, і не встигне повернути, то застрягне перед світлофором і цим теж порушить правила»,  – говорить Віктор Козоріз.

Все це формує на українських дорогах дуже небезпечну обстановку. Одна з надій на вирішення цієї проблеми з’явилася завдяки ідеї про впровадження відеофіксації на основних напрямках. Тепер горе-порушників будуть шукати не тільки копи, але й спеціальні камери.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх