Правда та брехня про тварин у цирку

Про це в Харківському прес-клубі поговорили безпосередньо з самими дресирувальниками та з’ясували що вони самі думають про заборону тварин у цирку.

фото з відкритих джерел

В Міністерстві культури, молоді та спорту України вважають, що цирк з тваринами є “ганебним явищем”. Саме тому планують вже з 2021 року повністю заборонити експлуатацію диких тварин на арені.

Наразі 7 стаціонарних цирків працюють у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Львові. Ще кілька залишилися працювати на окупованих територіях. Пересувні ж цирки у нас офіційно заборонені.

«Рятувати тварин… треба від зоозахисників» – починає Андрій Спектор, артист-дресирувальник Державної циркової компанії України. За словами чоловіка, жодних доказів жорстокого поводження з тваринами в державних стаціонарних цирках просто не існує. Пропонує перевірити: «Встановіть камери, ми не проти, щоб кожен міг зайти на сайт і подивитися на це» – говорить чоловік.

«Візьміть і перевірте» – говорить Андрій, він і сам не проти відкрити двері для спеціалістів, глядачів і самих зоозахисників.  За словами дресирувальника, вони працюють за так званою системою «гуманної дресури за методикою Дурова». А от від батогів і нагайок циркачі відмовилися вже давно. Паличка ж, яка знаходиться у дресирувальника на сцені – не більше, ніж своєрідна указка, якою вони показують великим тваринам, що саме треба робити.

Є в них претензії і до особи самого Олександра Тодорчука, який відстоює ідею цирку без тварин. Зоозахисник свого часу, за словами дресирувальника, лобіював інтереси Цирку дю Солей, який робить ставку на акробатичні номери, а не на тварин. Проте такий цирк, за словами Андрія Спектора, не приваблює дітей. Харківські артисти провели власне дослідження – порахували, скільки людей приходить в цирк наодинці. Виявилось, що в заповненій залі таких майже немає, а абсолютна більшість відвідувачів прийшли з дітьми. Андрій припускає – вся причина в тому, що малеча сьогодні ніде не може «поспілкуватися» зі справжніми тваринами. Нагадаємо, що разом з тваринами в цирках, зоозахисники хочуть заборонити ще й контактні зоопарки.

Окрема проблема – це те, що ніхто не знає, куди подіти тварин з цирків. Сьогодні всі вони – приватна власність самих дресирувальників. Вони прогодувати тварин не зможуть і вірогідніше за все їх доведеться здавати в зоопарки чи приватні розплідники.

Проте там на них чекає інша небезпека – пояснює дресирувальниця Олена Майчук. Вона розказує про приклад Мексики, де після заборони «цирка з тваринами» постраждали самі тварини. Із 3000 їх залишилося не більше аніж кількасот.

Саме тому дресирувальники вимагають від депутатів не приймати цей законопроект.

https://www.youtube.com/watch?v=zGB4fsak9iw

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх