Про результати круглого столу та вирішення проблеми сміття

1 листопада відбувся круглий стіл «Безпечне середовище Борівської громади». Що в результаті? Напрацьовуємо звернення до селищної ради, депутатів, райради.

Під час круглого столу говорили про відчуття: злість, огида, образа, розгубленість – так впливає на свідомість те, що ми бачимо зараз: сміття, закинуті будівлі, неохайні вбиральні, наслідки вандалізму. Але всі хочуть чистоти, порядку, краси, гарного вигляду селища, щоб бути впевненими, радісними, творчими.

Під час круглого столу чотири групи напрацювали варіанти вирішення проблем, які існують у селищі, і про які так багато говорили люди, яких ми опитували.

***ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ТА РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА СЕЛИЩНОЇ РАДИ на 2016-2020 роки.

***ПРОГРАМА по забезпеченню охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на території Борівської селищної ради на 2016-2020 роки.

***Типові правила благоустрою території населеного пункту (Затверджено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 27.11.2017 №310).

Це документи, що регламентують всі ті питання, які ми розглядали на круглому столі.

  1. В програмі прописано створення пункту охорони громадського порядку, його матеріального забезпечення.

За словами селищного голови Олександра Тертишного, на даний момент стоїть питання щодо наявності приміщення для цього пункту та людини, відповідальної за цей фронт робіт.

  1. Потрібен інспектор з благоустрою, який буде займатися питаннями:

– впорядкування договірних відносин між суб’єктом отримання послуг та надавачем цих послуг;

– дотримання правил благоустрою;

– складання адміністративних протоколів по факту порушення правил благоустрою.

Тобто такий інспектор вирішить одразу багато питань, як то:

  • заключення договорів на вивезення сміття;
  • накладання штрафів за недотримання правил благоустрою;
  • визначення відповідальних за окремі ділянки роботи.

От, наприклад, з 330 підприємців по Борівській селищній раді договір на вивіз сміття є тільки у 17. Така ж ситуація з установами, які не хочуть укладати договори, але виносять сміття в урни біля своїх будівель, а потім ми бачимо гори сміття навколо урни. Так вчиняють і деякі мешканці, хоча це звичайна вулична урна.

А у інших що, немає сміття? Або вони його вивозять на полігон, за який теж не сплачують, але користуються.

Те ж саме з приватним сектором: до тих пір, поки люди не укладуть договір на вивезення сміття, ми будемо мати оті сміттєві гори у закинутих будівлях, на вулицях, в лісі, в урнах.

Інспектор також буде вирішувати й інші питання, а саме:

– інвентаризація закинутих будівель, відносини з власниками і, за необхідності, звернення до суду або створення ліквідаційних комісій;

– нагляд за ділянками на предмет наявності освітлення, передача інформації до ЖКГ, інформування населення про телефон диспетчера і можливості надання інформації про відсутність освітлення;

– розгляд матеріалів відеоспостереження, яке планується встановити на ключових розв’язках і в громадських місцях для виявлення порушень і притягнення порушників до відповідальності.

Далі буде про полігон, про аварійні дерева, вандалізм.

Валерія Гонтар,

керівник проекту «Картування громади».

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх