Проблеми з опікуном: як захиститися від захисників

Основна задача опікунів – турбуватися про своїх підопічних доти, доки вони не готові будуть самі постояти за себе. Але що робити, коли захисник починає порушувати права того, кого мав захищати?

Цю тему в “Харківському прес-клубі” підняли фахівці з надання соціальної та правової допомоги. Починають розмову з анекдотичної ситуації: зовсім нещодавно біологічний батько маленького хлопчика звернувся до чоловіка, за яким “записана” дитина, з вимогою… заплатити йому аліменти!

Такі курйози – не рідкість, але вони часто приводять до порушення прав дітей. Наприклад, фахівцям відомі випадки, коли біологічна мати не реєструвала в свідоцтві про народження біологічного батька, аби отримувати від держави грошову допомогу як одинока мати. Але у разі її загибелі, дитина потрапляє в дитячий будинок, хоча в неї є рідний тато.

Однак значно більш поширена проблема з опікунськими порушеннями. Стосується вона використання державної допомоги, яка виплачується всім піклувальникам:

  • для дітей до 6 років: з 01.01.20 — 3558 грн;
  • для дітей 6-18 років: з 01.01.20 — 4436 грн.

За ці кошти опікун має забезпечити дитині повноцінне харчування, місце для роботи та відпочинку, теплий одяг. Проте, нерідко ці гроші використовуються не за призначенням. Якщо так стається, то в ситуацію мають втрутитися соціальні служби. Окрім них слідкувати за станом малечі мають, наприклад, медичні працівники, освітяни. В перспективі перевіркою правильної витрати коштів мають займатися спеціалізовані координаційні ради – проте це поки що в проєкті.

Саме вищезазначені люди мають захищати дітей і в тому випадку, якщо має місце, наприклад, сімейне насилля. Проте захищати дітей треба і превентивно – надавати опіку треба лише в тому випадку, якщо це дійсно необхідно. А тут виникає справжня проблема.

Іноді дуже важко вирішити – залишити дитину в інтернаті, або віддати її близькій людині, яка, проте, навряд зможе повноцінно виконувати всі необхідні обов’язки. Так, наприклад, нерідко у дітей залишається лише одна старенька бабуся чи дідусь. Проте, навіть у таких випадках соціальні служби нерідко все ж передають дітей їм, адже найважливіше для малечі – це сімейне тепло і піклування.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх