ПРОКУРАТУРА ВИЯВИЛА ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ БОРІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ

Обов’язковість судового рішення виступає невід’ємним елементом сучасної демократичної держави. Виконання судового рішення є проявом того реального рівня захисту громадян та правопорядку, який зобов’язана  забезпечити держава у визначеному законом порядку.

На виконання повноважень органів прокуратури у відповідності до  Конституції України Борівським відділом Ізюмської місцевої прокуратури постійно забезпечується нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Так, під час однієї з перевірок щодо дотримання поліцейськими Борівського відділення поліції Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області вимог законодавства з вищевказаного напрямку  виявлено, що  залишаються не виконаними 16 постанов Борівського районного суду про застосування до правопорушників адміністративного арешту, які набрали законної сили і були звернені до виконання шляхом направлення до Борівського відділення поліції. Це сприяє уникненню правопорушниками відбуття стягнень, порушує конституційне положення щодо обов’язковості виконання судових рішень, зводить нанівець завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення та підриває авторитет правоохоронних органів та суду.

З метою припинення вказаних порушень прокуратурою скеровано начальнику Борівського відділення поліції письмову вказівку щодо усунення виявлених в ході перевірки порушень законодавства України стосовно незабезпечення виконання постанов Борівського районного суду та притягнення до дисциплінарної відповідальності винуватих посадових осіб.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» письмові вказівки прокурора, надані іншим органам, що виконують судові рішення у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення, є обов’язковими і підлягають негайному виконанню.

Борівський відділ Ізюмської місцевої прокуратури

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх