Радониця: заборони і звичаї у поминальні дні

На дев’ятий день після Великодня прийнято відвідувати могили покійних родичів, щоб розділити з ними свято Воскресіння Христового.

Цього року Радониця припадає на 7 травня. Однак в силу зайнятості цей день почали переносити на неділю.

На Гробки (Проводи, Червону гірку) прийнято бувати на кладовищі, прибирати і очищати місця спочинку близьких.

У день Радониці (Червоної гірки) потрібно не наїдатися і напиватися, а ділитися з тими, хто потребує. Тому продукти краще роздати бездомним, сиротам або в будинки для людей похилого віку.

Радониця означає радість, так як в цей день прийнято радіти світлому дню Великодня разом з покійними рідними. Ісус Христос воскрес і тим самим переміг смерть, відповідно радіти в цей день можна перемозі життя над смертю, або ж доказу вічного життя, в якому в даний час живуть наші рідні. Вважається, що на Радоницю мертві відзначають свято Великодня.

У цей день люди поминають своїх померлих рідних і близьких людей, відвідуючи кладовища. Це свято вважається дуже світлим, так як люди відзначають перехід померлих в інше, вічне життя.

Віруючі повідомляють своїм покійним родичам, що Христос воскрес, і пригощають їх червоним пасхальним яйцем, шматочком свяченої паски або іншою стравою, залишаючи все це біля могили.

Крім того, в цей день, перш за все, моляться за упокій душі людини. Для цього навіть не обов’язково йти до церкви. Є навіть спеціальна «Молитва за спочилих».

Також перед відвідуванням цвинтаря потрібно відвідати храм, де можна помолитися за померлого, або замовити панахиду. Батюшку можна попросити про молитву за померлого родича чи близьку людину.

Якщо ж немає можливості, то можна заздалегідь відвідати церкву і передати записку. Ті, хто відвідають церкву за вас, поставлять свічку і пом’януть померлих. При цьому в записці потрібно вказувати ім’я людини згідно з церковним писанням або те, яке дано йому при хрещенні.

У Радоницю проходить особлива поминальна трапеза. При цьому сам обід і є частиною молитви за покійним родичам. Також в цей день прийнято запрошувати на поминки малозабезпечених людей, яких можна нагодувати. Розпивати алкогольні напої в цей день церква не радить, так як це неприйнятно для православної людини.

Також наголошується, що можна залишати деякі продукти біля могили. Печива або цукерок буде цілком достатньо, ніяких сигарет або спиртних напоїв класти не варто. Також можна додатково спекти паски і пофарбувати яйця, адже Радониця – це Великдень для покійних.

Також обов’язково на могилі повинна бути запалена свічка і ніяких більше речей і тим більше продуктів. Їжу священики радять роздати нужденним, як символ того, що навіть після смерті покійний може допомогти іншим людям.

При цьому саму могилу і територію поряд потрібно прибрати від сміття, щоб вона була в чистоті.

Священики відзначають, що в цей день потрібно правильно говорити «Царство йому небесне», але ніяк не «Нехай земля йому буде пухом».

Також на Радоницю є багато народних прикмет. Так, не радять взагалі займатися земельними роботами. А якщо йде дощ і погода не вітряна – це обіцяє щастя.

Поминальні дні на Борівщині

Панахида за померлими відбудеться у Боровій в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці 7 травня о 8.00 ранку.

Проведення поминальних служб на кладовищах Борівщини заплановано на 5 і 6 травня.

Проведення поминальних служб на кладовищах Борівщини

5 травня 2019 року

8.00. – с.Підлиман

9.00 – смт Борова, кладовиище по вул.Шкільній (біля тракторної бригади)

9.30. – Вільне поле

10.00 – смт Борова, центральне кладовище

10.00 – с.Піски-Радьківські

10.30 – с.Чернещина

11.00 – с.Новоплатонівка

11.30 – с.Богуславка

12.00 – с.Копанки

13.00 – с.Загризове

13.00 – Червоний Кут

6 травня 2019 року

8.00 – с.Вище Солоне

9.00 – с.Гороховатка

9.30 – с.Бахтин

10.00 – с.Нижче Солоне, центральне кладовище

10.00 – с.Ізюмське

11.00 – с.Дружелюбівка

12.00 – с. Нижче Солоне, кладовище біля водонапірної башти

 

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх