Різдво залишається на місці! Інформація про перенесення – фейк.

Останніми днями інтернет-користувачі масово почали розповсюджувати фейкову інформацію про перенесення Різдва у звʼязку із наданням Україні Томосу.

ФЕЙК:

«Томос позбавить українців головного зимового свята», «У звʼязку із наданням Україні Томосу планується перенесення святкування Різдва Христового – з 7 січня на 25 грудня» – саме таку інформацію активно поширюють останніми днями різні сумнівні сайти з посиланнями один на одного.

«Планується перенесення святкування Різдва Христового – з 7 січня на 25 грудня, так як Константинопольська церква живе за григоріанським календарем (точно так само, як і католицька) і Різдво на Фанарі відзначають 25 грудня», – аргументують вони без жодних посилань на першоджерела.

На жаль, цю інформацію сприйняли за істину і вже встигли поширити деякі борівчани.

Але ця інформація абсолютно не відповідає дійсності.

ПРАВДА:

Єдина помісна церква не розглядатиме питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Про це заявив прес-секретар Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря у своєму Facebook.

“Засоби масової російської пропаганди без вказівки найменших доказів або посилань подають у стрічці своїх “новин” як “факт”, що єдина помісна УПЦ нібито “буде використовувати новий стиль” церковного календаря. Абсолютно очевидно, що це інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки і недовіру серед православних в Україні”, – наголосив архієпископ.

Євстратій Зоря зауважив, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але й численних опонентів.

“Офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується і не розглядається в процесі об’єднання і в зв’язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна церква самостійно вирішує календарне питання і жодних розпоряджень або вимог цього в Томосі, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ столітті, не встановлювалося”, – підкреслив Євстратій Зоря.

Із його слів, поширення інформації про нібито зміну дати святкування Різдва, яке мали б впровадити у зв’язку зі створенням єдиної автокефальної православної церкви, є лише “інформаційною провокацією з московським корінням”.

Священослужитель також нагадав, що у 2017 році законом України 25 грудня було визнано святковим днем.

“І всі, хто бажає святкувати в цей день згідно зі своїми переконаннями – мають можливість робити це й зараз, питання томосу та автокефалії з цим ніяк не пов’язане”, – підсумував він.

Таким чином, українці, як і минулого року, святкуватимуть цілих два Різдва, а Томос на дати святкувань ніяк не вплине.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2022 ·   Увійти   · Наверх