Скажи “НІ” торгівлі людьми

Поки мільйони наших співгромадян в пошуках заробітку колесять Україною та сусідніми державами, в медіа-хабі презентують новий проект, який має захистити трудових мігрантів від сучасних работоргівців.

За інформацією Міжнародної організації з міграції протягом останніх 20 років понад 230 000 українців стали жертвами сучасного рабства. Боротися з цим явищем обіцяють в «Карітас Харків» в рамках спільної з центром зайнятості інформаційної кампанії.

За словами координатора проекту Ігора Тригуба , сьогодні більшість заробітчан зазвичай обманюють вже на рівні підготовки до поїздки ще в Україні, а потім передають работоргівцям – чоловіків – в Чехію, Словаччину і Німеччину, а жінок – в Туреччину, Польщу, а також в Арабські Емірати. Чоловіків зазвичай змушують працювати в сфері «будівництва, сільського господарства, на заводи», а жінок в «сільському господарстві і сфері розваг».

Правозахисники говорять, щоб не допустити цього, будуть надавати безкоштовні консультації для всіх бажаючих. Особливий акцент спрямують на молодь, найбільш економічно активну частину населення держави.

Як не стати рабом в ХХІ столітті?

Заступниця начальника відділу профоріентації Харківського обласного центру зайнятості Олена Даниліна говорить про найпростіші правила: «Дуже важливо оформлювати документи, уважно їх читати, і коли ми ставимо підпис, то розуміти, що вони правильні з юридичного боку».  Окрім цього експертка радить – ні в якому разі не можна віддавати роботодавцям оригінали документів.

Олена додає – бажано також слідкувати за тим, як саме роботодавець веде переговори про працевлаштування. Його передусім мають цікавити професійні навички, знання мови, стан здоров’я, а не гроші заробітчанина.

А от Ігор пропонує придумати особливі кодові слова, щоб у разі чого людина мала можливість непомітно повідомити про те, що вона втрапила до рук работоргівців. Такими кодовими словами може стати, наприклад, питання про кота, якого насправді не існує – «Як там наш Барсик?».

Андрій Несміян

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх