“УКРАЇНА В КРОВІ”: 310 РОКІВ З ДНЯ БАТУРИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Московські війська знищили всіх жителів Батурина.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 2 листопада вшановується День пам’яті – 310 років з дня Батуринської трагедії. У державі оголошено траур. Пам’ять жертв опівдні по всій Україні вшанують хвилиною мовчання…

У 1708 році московські війська захопили та знищили столицю гетьмана Івана Мазепи Батурин. У результаті кривавих дій було вирізано всіх жителів міста. За підрахунками істориків, загинуло від 11 до 15 тисяч мирного населення, в тому числі дітей, жінок та літніх людей.

Тогочасні події відобразилися на сторінках українських та іноземних газет. Події описували як “Страшна різанина”, “Вся Україна в крові”, “Жінки і діти на вістріях шабель”.”Вся Україна купається в крові. Меншиков показує жахи московського варварства”.

Зазначимо, що на той час Батурин був укріпленою фортецею, з великою кількістю гармат та боєприпасів. Місто могло витримати і багатомісячну облогу. Знаючи це, Меншиков намагався схилити захисників фортеці до її здачі і направив для цього Андрія Марковича. Втім, батуринці не лише відхилили пропозицію про капітуляцію, але й відповіли на це пострілами з гармат по розташуванню московського війська.

Але один з полкових старшин Прилуцького полку Іван Ніс прийшов до Меншикова і розповів йому про таємний лаз, що вів у фортецю. Таким чином, вороже військо, скориставшись підземним ходом, ввійшло в місто.

За цю зраду Іван Ніс отримав жалувану грамоту на полковницький чин від Петра І.

Джерело.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх