Уряд прийняв постанову, яка суттєво вплине на життя переселенців

Постанова стосується спрощення порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат ВПО, розширення кола отримувачів щомісячної адресної допомоги ВПО, дозволяє отримувати пенсії та соціальні виплати через банкомати будь-яких банківських установ, а не лише через державний Ощадбанк.

13 вересня на засіданні Уряду було прийнято розроблену Міністерством соціальної політики постанову, яка передбачає внесення змін до деяких нормативних актів, що стосуються порядку здійснення виплат та контролю за ними для внутрішньо переміщених осіб. Текст та номер постанови ще не оприлюднено, але Міністр соціальної політики ввечері 13 вересня підтвердив, що постанову прийнято.

У розпорядженні БФ «Право на захист» є останній текст проекту постанови, яким передбачені зміни до таких нормативно-правових актів:

До Постанови №505 від 01.10.2014 року:

 1. Деталізувати та збільшити розмір допомоги для осіб з інвалідністю:
 • для осіб з І групою інвалідності та дітей з інвалідністю з прожиткового мінімуму до 130% прожиткового мінімуму;
 • для осіб з ІІ групою інвалідності- до 115% прожиткового мінімуму;
 • для осіб з ІІІ групою інвалідності – виплата як і раніше у розмірі прожиткового мінімуму.
 1. Збільшити загальний розмір допомоги на сім’ю, один з членів якої має інвалідність або у якій є дитина з інвалідністю – розмір допомоги для таких сімей буде становити 3 400 грн.
 2. Збільшити максимально допустиму суму, яку може мати хтось з членів родини отримувачів адресної допомоги на депозитному рахунку з 10 кратної прожиткового мінімуму до 25 кратної прожитковому мінімуму.

До Постанови №667 від 05.11.2014 року:

 1. Передбачити можливість отримувати готівку через банкомати інших банків. Але обслуговування залишити виключно у «Державному ощадному банку України».
 2. Для осіб з І групою інвалідності та осіб, які відповідно до висновку ЛКК не здатні до самообслуговування – передбачити можливість отримувати належні їм виплати через ПАТ «Укрпошта» з доставкою додому за фактичним місцем проживання. Такі виплати мають здійснюватися на підставі письмової заяви вищевказаних осіб.
 3. У разі блокування картки – відновлення фінансових операцій має відбуватись із дати, наступної за днями проведення фізичної ідентифікації клієнта в установах ПАТ «Державний ощадний банк України».
 4. Припинення та відновлення соціальних виплат має проводитись органами соціального захисту населення, а не ПАТ «Державний ощадний банк України».

До Постанови №365 від 08.06.2016 року:

Скасувати чергові перевірки для наступних категорій ВПО:

Осіб, які пройшли відповідну перевірку в установах ПАТ «Державний ощадний банк України».

 • Осіб, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування за умов надання довідки з місця роботи, у якій буде вказано, що ці особи перебувають у трудових відносинах з відповідними органами державної влади або місцевого самоврядування та умови їх роботи потребують постійного перебування на підконтрольній уряду України території.

Військових з числа ВПО, які беруть участь в антитерористичній операції, за умов надання довідки з воєнної частини про залучення цієї особи до участі у антитерористичній операції.

Наголошуємо, що остаточний текст постанови може відрізнятися від проекту. Також наразі ще немає інформації про те, коли зазначена постанова набере чинності.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх