Валерія Гонтар: “Ми втрачаємо можливості. Тож треба просто об’єднатися, а не чекати, коли прийде добрий пан та все зробить за нас”

Валерія Гонтар

Про виявлення проблем в результаті “Картування громади”, можливості розвитку та необхідність створення обʼєднаної територіальної громади у 2019 році розповідає Валерія Гонтар, місцева активістка, волонтерка, фундаторка громадської організації “Фонд розвитку Борівської громади”.

У Боровій минулого року впроваджувався проект “Картування громади”. Він тривав майже 6 місяців та виявився не аби яким викликом.

В ході реалізації проекту жителі Борівщини заповнили 334 анкети, ми зробили 9 запитів до різних установ, взяли 12 інтерв’ю у лідерів думок.

Для чого!? Ми це зробили для виявлення проблем, які хвилюють місцевих жителів.

Після аналізу проблем було розроблено карту їх вирішення у вигляді листів-рекомендацій з 14 пунктів. Їх ми направили до відповідних органів місцевої влади. Наразі чекаємо на відповіді.

Та вже зараз формуються правила благоустрою, які допоможуть організувати взаємовідносини між комунальниками з одного боку та підприємцями й місцевими жителями з іншого. Ці правила допоможуть навести лад у нашому селищі та постійно підтримувати порядок і чистоту.

Також чекаємо на створення посади інспектора з благоустрою, який буде слідкувати за цим – «містер Чистоти та порядку».

Але головне питання зараз у створенні обʼєднаної територіальної громади (ОТГ) до кінця 2019 року.

Чому це важливо саме зараз?!

Вже наголошувалося на тому, що не об’єднавшись у 2019 році, громади втрачають не тільки шанс на добровільне об’єднання, а й додаткові кошти на розвиток інфраструктури.  Ці кошти надає держава новоствореним ОТГ протягом 5-ти років з дня обʼєднання. Але надаються вони лише тим громадам, які обʼєдналися до 2020 року.

Про це говорить директорка Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.

Головне – це можливості розвитку, які ми поступово втрачаємо, бо не маємо можливості формувати стратегію розвитку на десятки років вперед. А прості люди стають заручниками політичних чвар, перерозподілу ресурсів, нехтування простими потребами у забезпеченні гідних умов життя.

Чому наші діти не залишаються тут жити? Немає роботи, кінотеатру, басейну, доступних культурних подій. Та саме обʼєднання дає можливість розвитку інфраструктури. Це видно на прикладі громад, які вже обʼєдналися.

Європейський досвід у Нововодолазькій ОТГ.

Тож треба просто об’єднатися, а не чекати, коли прийде добрий пан та все зробить за нас.

Далі буде…

На фото не закордон, це спроможні громади України, які розвиваються та впевнено дивляться у майбутнє.

Валерія Гонтар.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх