“Все палає” на Майдані

В рамках кіноклубу “Нова Україна” в Харківському прес-клубі дивилися “Все палає” – стрічку Олександра Течинського, Олексія Тодунова та Дмитра Стойкова.

Ця стрічка – один з найкращих фільмів на тему подій 2013-2014. Під час перегляду глядач буквально занурюється у вир подій шестирічної давнини.

Революція в фільмі – об’єктивний факт, в стрічці присутні кадри, зняті обома сторонами протистояння. Один з одним чергуються кадри з-за шеренг “Беркуту” і “ВВ” та з самого Майдану.

– Ти людей бив? – питає на початку хлопець з Внутрішніх військ у товариша.

– Та, слава Богу, не бив, – відповідає той.

А потім жорсткі сутички і перші поранені. А потім і загиблі – теж з обох сторін. Автори показують Революцію, як полотно, як факт, що вже відбувся.

Після перегляду глядачі мали можливість поговорити з учасниками тих подій, людьми, які, стоячи на Харківському майдані якраз перед розстрілами на Інститутській, просили всіх, хто може тримати в руках щит і палицю, їхати з ними в Київ.

Згадували й інші факти: троє чоловіків, яких підозрюють у скоєнні теракту на проспекті Петра Григоренка, теж познайомилися тоді в Києві – щоправда на Антимайдані.

Події тих часів досі озиваються в українців болем. Проте задача справжнього мистецтва – переступити через біль і показати епічну картину того часу. І з цим стрічка справляється чудово.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх