ЯКЩО НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ СУДОВЕ РІШЕННЯ

Судовий розгляд справи зазвичай закінчується судовим рішенням і громадянин, який звертався до суду, справедливо розраховує на виконання такого рішення. Однак, в окремих випадках, судові рішення не виконуються.

Варто знати, що українське законодавство передбачає кримінальне покарання за невиконання судового рішення. Кримінальна відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню передбачена ст. 382 Кримінального кодексу і тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 1700 гривень), або позбавленням волі на строк до трьох років.

При цьому, злочини, передбачені ст. 382 КК, можуть бути вчинені як у формі власне невиконання судового рішення, так і шляхом перешкоджання його виконанню.

Обов’язковою умовою настання відповідальності за невиконання судового рішення є наявність у цьому рішенні вимоги зобов’язального чи забороняючого характеру. Причому така вимога повинна стосуватися конкретного зобов’язаного особи, до відома якої своєчасно було доведено відповідний обов’язок за рішенням суду.

Залежно від характеру такої вимоги невиконання судового рішення може проявлятися у:

  • бездіяльності зобов’язаної особи щодо здійснення передбачених законом або визначених судом заходів, спрямованих на виконання цього рішення;
  • вчиненні дій, які прямо заборонені у самому судовому рішенні.

Стосовно ж відповідного обов’язкового припису, який міститься у судовому рішенні, то він може вимагати як певної одноразової дії, так і багаторазового виконання чи тривалого у часі утримання від вчинення певних дій.

Для встановлення факту умисного невиконання судового рішення має важливе значення з’ясування питання про наявність реальної можливості його виконати.

Отримати більш повне роз’яснення даної статті можна ознайомившись з рішенням колегії суддів Кримінального суду ВС у справі № 554/10478/15-к від 26.02.2019, або звернувшись до Борівського бюро правової допомоги, за адресою: вул.Центральна, 19, смт Борова.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх