Зі святом, волонтери Борівщини і всієї України!

Світова громадськість відзначає сьогодні Міжнародний день волонтерів (Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку).

Міжнародний день волонтерів був проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих, доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству, надають допомогу тим, хто її найбільше потребує. Вони присвячують суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову.

“…В Україні з’явилася нова і, без перебільшення, найкраща соціальна група – волонтери. Волонтери годували, одягали, розселяли, частково навіть озброювали, захищали… Український народ за лічені дні, як тільки страшна загроза нависла над рідною країною, перетворився на волонтерів. Над ними не було начальників і начальницьких наказів у цій справі, вони за це не отримували ні грошей, ні слави, ні доган, з них ніхто не міг спитати за виконану чи не виконану роботу, бо вони нікому нічого не були винні. Крім самих себе, крім своєї совісті, крім свого народу. Народу, а не влади. Вони жертвували тим, що мали і нічого не вимагали за те взамін – ні голосів на виборах, ні визнання, ні винагород. Вони стали на захист своєї країни, своєї, Богом даної землі, разом зі своїм військом і вистояли. Вже понад три роки продовжують стояти проти однієї з найбільших армій світу – найстрашнішої армії пітьми, яка воює на чужій території та несе з собою ненависть, горе і смерть…” («Осіння ротація», уривок).

Волонтери Борівщини – це, перш за все, Борівська районна громадська організація «Суспільна служба України». Саме на базі цієї організації у 2014 році об’єдналися активні борівчани, які не побоялися тоді відкрито заявити про свою позицію і направити усі свої сили, енергію, можливості на допомогу армії й переселенцям та підтримку патріотизму на Борівщині. Збирали гроші та харчі для наших захисників, відкрили благодійну барахолку, організували благодійний концерт, допомагали військовим на ротації, та тим, хто ніс службу на території нашого району, підтримували мобілізованих борівчан та їхні родини тощо. Тоді волонтером став кожен, хто долучився до цих акцій.

Особливої уваги, подяки і найтепліших вітань у цей день заслуговують жінки з Богуславки, які під час ротацій відрами варили борщі, годували цілі батальйони, допомагали облаштуватися, надавали прихисток, підтримували і проводжали, зустрічаючи інших захисників. Іноді по кілька днів без сну і спочинку, ціною власного благополуччя, спокою і здоров’я та ще й під погрози деяких місцевих «любітєлєй русскаго міра».

Саме завдяки українським волонтерам – їхній небайдужості, порядності, активній громадській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність, відродилася Українська Армія, яка продовжує відстоювати нашу свободу і право на демократичний розвиток.

Зі святом вас, волонтери Борівщини і всієї України! Ви найкращі!

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх