Ворожіння на Різдво і Старий Новий рік

Зимові святки, які починаються напередодні Різдва і продовжуються аж до Водохреща, здавна вважаються найкращим періодом для ворожіня.

Існує повір’я, що в цей час нечисть може трохи погуляти і побешкетувати, саме тому в святочні дні в ходу були різні розваги, в тому числі і ворожіння, передає Ukr.Media.

Серед дівчат ходили чутки, що ворожіння на Різдво і Старий Новий рік найвірніші.

Найпростіші і найбільш правдиві ворожіння, які допоможуть дівчатам прикрасити Святвечір і просто весело провести час:

Ворожіння на королів

У ніч з 6 на 7 січня перед тим, як лягти спати, дівчатам потрібно покласти під подушку гральні карти із зображенням королів. Вранці, не підглядаючи, треба витягнути одну карту. Який король дівчині дістанеться, таким і чоловік буде: піковий король – старий і ревнивий, трефовий король – військовий, чирвовий – молодий і багатий, а бубновий король – бажаний.

Ворожіння на хліб і ножиці

Згідно з повір’ям, якщо перед сном на Старий Новий рік покласти під подушку хліб і ножиці, дівчині неодмінно присниться її суджений.

Ворожіння на любовне сновидіння

Перед сном дівчині необхідно з’їсти щось солоне і в жодному разі не запивати водою. Лягаючи спати, потрібно промовити: “Суджений, ряджений, прийди до мене і напої мене”! Згідно з повір’ям, хто прийде тебе напоїти, за того ти й заміж вийдеш.

Ворожіння на судженого з панчохою

До цього ворожіння дівчатам доведеться підготуватися заздалегідь – купити панчохи. Перед сном на одну ногу необхідно надіти нову панчоху і лягти в ліжко. При цьому дівчина повинна примовляти: “Суджений, ряджений, прийди мене роззувати”. Чоловік, який уві сні зніме з дівчини панчоху, стане її чоловіком.

Гадання на кохання

Під ліжко потрібно поставити невелику миску з водою, а на неї покласти невелику дерев’яну паличку і сказати перед сном: “Суджений, прийди мене через місток перевести”. Хто уві сні через міст переведе – за того й заміж вийде.

Ворожіння на дзеркалах

Це ворожіння підійде далеко не кожній, а швидше любителькам полоскотати нерви. У народі воно вважається одним з найнебезпечніших.

Для ворожіння беруться два дзеркала (досить великих і, по можливості, однакового розміру), встановлюються один навпроти одного і висвітлюються двома свічками. Краще всього поставити одне дзеркало навпроти висвіченого стінного дзеркала, так, щоб вийшов довгий коридор, осяяний вогнями. З кімнати необхідно прибрати всіх тварин і сторонніх людей. Якщо дуже страшно, можна залишити парочку скромних персон, однак, вони не повинні подавати ані звуку, не дивитися в дзеркало і не підходити до дівчини, яка ворожить.

У кінці коридору, який утвориться між двома дзеркалами, повинен з’явитися суджений. Щоправда, іноді доводиться дивитися дуже довго і можна побачити не тільки судженого, але і всяку нечисть…

Ворожіння на характер жениха і заміжжя

У миску або блюдце складаються різні предмети, які дівчата, що ворожуть, по черзі повинні витягувати не дивлячись. Головна умова – предмети повинні чітко відображати рису характеру або якість життя.

Наприклад, цукор – солодке життя, хороший поступливий характер жениха; обручка – заміжжя; чарка – веселе життя; золота прикраса – багатство.

Ворожіння на сірниках

Для цього гадання необхідно заздалегідь підготувати сірникову коробку і кілька сірників.

По боках коробки встановлюють по одному сірнику: один – це ворожка-дівчина, інший – чоловік, який їй подобається. Сірники підпалюємо і чекаємо, поки вони повністю догорять. Якщо головки звернені один до одного – значить хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння на варениках

Одне з найбільш традиційних ворожінь на Різдво.

Господиня будинку, що запрошує гостей, готує вареники з картоплею і в деякі кладе начинку у вигляді невеликих сюрпризів. Суть ворожіння полягає в тому, що ніхто не знає, що йому попадеться, і саме по начинці вареника визначають, що на людину чекає в майбутньому році.

Наприклад:

  • Льодяник – життя в наступному році буде солодке;
  • Паперова купюра – вас чекають великі гроші;
  • Нитка – до довгої дороги чи подорожі;
  • Цукерки типу драже – поповнення сімейства;
  • Горошина чорного перцю – позначає життя з перчинкою;
  • Ґудзик – багато цікавих обновок.

Ворожіння на ім’я судженого

Для того, щоб дізнатися ім’я майбутнього чоловіка, дівчині достатньо вийти на вулицю і попросити першого зустрічного чоловіка назвати його ім’я.

Ворожіння на обручці

Дівчата по черзі катають по підлозі обручку. Якщо вона покотиться до дверей, дівчина скоро вийде заміж.

Ворожіння на яйці

Необхідно заздалегідь підготувати свіже яйце. У ньому зробити маленьку дірочку і обережно вилити вміст у склянку з водою. Через деякий час білок згорнеться, по тому, яку форму він прийме і судять про майбутнє.

Наприклад, якщо в фігурці побачать церкву – бути вінчанню, обручку – заручини. Машина, корабель чи літак – до подорожі, відрядженні, переїзду.

Ворожіння по книзі

Заздалегідь необхідно підготувати книгу з відповідним змістом. Не розкриваючи книгу, дівчата загадують номер сторінки і черговість рядка зверху або знизу. Потім розкривають книгу на потрібній сторінці і читають необхідні рядки. В залежності від того, що дівчину хвилює найбільше, і тлумачать вибраний параграф.

Ворожіння на зернах

Це ворожіння одне з найпростіших: у банку насипається будь-яка крупа, задається питання, після чого з ємності лівою рукою дістається жменю крупи, і перераховуються зерна.

Парна кількість символізує позитивну відповідь на поставлене запитання, а непарна – негативна, відповідно.

Ворожіння на воді

Готуються дві однакових склянки. Одна з них по вінця наповнюється водою. Загадавши бажання, дівчина починає переливати рідину з однієї склянки в іншу. Робить це кілька разів. Після цього необхідно подивитися на поверхню, де стояли стакани. Якщо на ній залишилося не більше двох-трьох крапель, бажання збудеться. Якщо крапель багато – втілити його в життя важко.

Ворожіння по тінях

Необхідно підготувати блюдце або плоску тарілку, аркуш чистого паперу, свічку й сірники. Аркуш паперу необхідно зім’яти і покласти на тарілку, а потім акуратно підпалити. Коли лист повністю згорить, необхідно за допомогою свічки зробити його відображення на стіну. Після цього саме час підключати всю свою фантазію, розглядаючи тіні можна дізнатися про своє майбутнє.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх