28 листопада починається Різдвяний піст

Різдвяний піст триватиме з 28 листопада до 6 січня.

Його  також називають Пилиповим постом, тому що починається після 27 листопада – дня пам’яті апостола Пилипа.

Пост, який традиційно триває 40 днів, допомагає духовно очиститися і готуватися до Різдва, адже головна ідея полягає не тільки в утриманні від вживання заборонених продуктів, але і в духовному очищенні. В цей 40-денний період слід робити добро, утриматися від поганих думок, образ і спокус, а також прощати своїх кривдників і каятися в гріхах.

Що не можна їсти в Різдвяний піст?

Під час посту потрібно повністю виключити їжу тваринного походження: м’ясо, яйця і молочні продукти. Інші обмеження змінюються залежно від дня тижня – так, у понеділок, середу і п’ятницю Різдвяного посту уставом забороняється риба, дозволена лише рослинна їжа без олії. У вівторок і четвер можна вживати їжу з рослинною олією, а в суботу і неділю, аж до 2 січня, дозволена риба.

Найсуворішим пісним днем вважається 6 січня. На Святвечір – переддень Різдва, слід відмовитися від їжі до появи на небі першої зірки. Після її появи можна вжити кутю – зварену кашу з пшеничної або іншої крупи,  з різними дозволеними добавками.

Підсумувавши, можна додати, що в Різдвяний піст можна їсти всі види каш, пісний хліб і випічку, рослинні масла, овочі, фрукти і сухофрукти, а також горіхи і мед. Варто зазначити, що стосовно меду необхідно знати міру – незважаючи на те, що мед є пісним продуктом, солодке краще вживати в розумних кількостях, при чому в будь-який час церковного року. Це пов’язано з тим, що скорочення вживання солодкого допоможе оздоровити організм.

Важливо пам’ятати, що піст дозволено не всім. Так, дотримуватися Різдвяного посту не рекомендують вагітним жінкам, літнім і хворим людям, а також дітям.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх