Борівська районна громадська організація «Суспільна Служба України»: 20 років на фронті благодійності

Осередок Всеукраїнської організації Суспільна Служба України був зареєстрований у серпні 1999 року, а вже як Борівська районна громадська організація «Суспільна Служба України» – у лютому 2001 року.

До 2014 року  ми займались роздачею вживаного одягу, взуття з посилок, які отримували  від Суспільної Служби Канади,  збирали художню, технічну, навчальну  літературу та передавали її до бібліотек району і шкільних бібліотек, надавали безоплатну юридичну допомогу (написання заяв та звернень до органів влади), співпрацювали з Борівським будинком дитячої та юнацької творчості, організовували для гуртківців свята Святого Миколая з подарунками, для шахового гуртка подарували комп’ютер, для гуртка крою та шиття – швейну машинку та різну фурнітуру, дарували річні підписки на дитячі часописи тощо.

Ветерани з моменту створення організації, Шаховський Віктор – голова організації, Гонтар Валерія- заступник голови, Кравцова Лідія – скарбник, активісти – Шаховська Ольга, Капустіна Світлана, Яковина Ірина.

З початком війни на Донбасі розпочалась і наша активна волонтерська діяльність.

Відкрили рахунок в банку, взяли в оренду приміщення. Чисельність  організації зросла до 37 членів. 2014/15 роки – це роки, коли організація займалась збором коштів для допомоги воїнам АТО. Закупляли одяг, взуття, ліки тощо. Протягом 2014 року на це було витрачено 43823 грн., за 2015 –  34359 грн.

Для фронту збирали у населення консервацію, городину та інші продукти і відправляли на передову або посилками, або з волонтерами, які їхали автомобілями.

Членами організації було пошито більше 200 пар теплих робочих рукавиць. На одній із залізничних станцій, куди прибували та звідки відправлялись військові ешелони, організували пункт обігріву та гарячого харчування, де військові могли зігрітись, поїсти гарячого, випити чаю або кави, зарядити мобільні пристрої. Цією справою займалися члени нашої організації, волонтери Олег Калашников та Світлана Капустіна.

Коли під час розгрузки отримав травму і був доставлений у районну лікарню військовий, ми закупили для лікарні 11 матраців. У 2015 році перерахували по 1000 грн. на Харківський та Волноваський військові шпиталі.

З 2016 року, коли держава вже могла сама забезпечувати армію, ми більше зосередились  на допомозі дитячим закладам, школам, лікарні.

Зокрема, Борівській ЗОШ №1 було передано машинку швейну вартістю 2322 грн. та декілька десятків метрів тканини, праску за 440 грн. Дві праски на суму 732 грн. подарували дошкільному навчальному закладу №3.

Два тонометри вартістю 840 грн. було придбано для районної лікарні.

Борівський будинок дитячої та юнацької творчості отримав у подарунок хореографічний станок та підлогове покриття для танців на загальну суму 2207 грн.

Два багатофункціональних інвалідних візочки, отриманих від Голови Світової Ради  при Світовому Конгресі Українців у Канаді пані Ірини Ващук, було передано до Харківського військового шпиталю та травматологічного відділення Куп’янської міської лікарні.

2017 року за участі нашої громадської організації розпочався капітальний ремонт Борівського ДНЗ №3 «Золота рибка». За рахунок коштів Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проекту «Розвиток інфраструктури у зв’язку зі збільшенням  кількості вимушено переміщених осіб (ВПО)» було замінено всі вікна і двері на енергозберігаючі та покрівлю. Бюджет проекту становив понад 1,5 млн. грн.

Загалом, за податковими звітами протягом 2017-18 років на благодійність витрачено 614360 +934362 грн.

Також було профінансовано  поїздку дітей з багатодітних сімей та дітей-сиріт  до «Фельдман Екопарку» у м.Харків. Було виділено кошти на паливо для автобуса в сумі 2755 грн. та 129 грн. на страхування дітей.

Також наша спілка брала активну участь у проекті «Єдина громада», що реалізовувався організаціями IREX та ГУРТ при підтримці Агенції США з міжнародного розвитку USAID. В рамках цього проекту було здійснено картування громади, виготовлено паспорт Борівського району.

У 2019 році було закуплено пульсоксиметр (620 грн.), тонометр (669 грн.) для хірургічного відділення ЦРЛ, тонометр (634 грн.), два жгути (232 грн.) і таблиці для перевірки зору вартістю 349 грн.- теж для Борівської ЦРЛ.

Крім цього, для інклюзивного класу Борівської ООЗ №1 придбано термометр безконтактний вартістю 600грн.

З березня 2016 року стартував спільний з Суспільною Службою українців Канади проект «Банк харчів». Цей проект передбачає спільне фінансування (50%*50%). Канада надає безповоротну благодійну допомогу на наш банківський рахунок, а 50% коштів, за зобов’язанням, ми додаємо власних. На ці кошти купуємо продукти, формуємо набори і роздаємо тим, хто цьог потребує.

Протягом 2016-2021 років було сформовано 915 таких харчових наборів на загальну суму 153817 грн., з яких допомога Канади – 72300 грн., а власних коштів залучено 81517 грн. Такі набори отримали: 124 – особи з інвалідністю, літні люди – 194, багатодітні сім’ї – 567 (у цих сім’ях виховується 1823 дитини) та 30 наборів було надано іншим категоріям населення, які опинились у скрутних життєвих обставинах (постраждалим від пожеж, ВПО тощо).

Також у 2016 році в рамках проекту «Зроби світ чистішим» у районі було організовано збір відпрацьованих елементів живлення (батарейок та акумуляторів). Небайдужа мешканка селища надала нам в безоплатну оренду гараж, де ми все це зберігали. У 2020 році ми відправили  до Києва, а далі на переробку до Румунії, 383 кілограми цих елементів.

З 2015 року за рахунок членських внесків орендуємо у районної ради приміщення, де за ініціативи Гонтар Валерії була організована і працює «Благодійна барахолка» – майданчик, де ми заробляємо власні кошти на наші благодійні проекти. Стартували з продажу особистих речей, принесених членами організації – одягу, взуття, посуду, різної електронної та побутової техніки. У подальшому до нас долучились інші мешканці селища та району. Телевізори, відеокамери, велосипеди, телефони та інше, неходові товари від підприємців – реалізовувались дешевше удвічі, а то, навіть, і втричі, ніж у магазинах секонд хенду. Працювали тут члени організації на волонтерських засадах три дні на тиждень по 4 години. Зароблені кошти зберігались на банківському рахунку. Згідно звітів до податкової, за період з 2015 по 2021 рік в такий спосіб було зароблено  249210 грн.

Двічі ми вигравали у конкурсах проєктів Харківської обласної ради «Разом в майбутнє». Першого разу з міні-проектом  «Заміна вхідних дверей Борівської центральної бібліотеки» (вклад нашої організації – 4200 грн),  вдруге – з  проектом «Спортивний майданчик  для Борівського ДНЗ №3 «Золота рибка», де наш вклад склав 2500 грн.

В рамках «Київського діалогу» було реалізовано проект «Створення майданчика для неформального спілкування мешканців селища Борова за участі дітей та підлітків». Майданчик «Піраміда» у подальшому став місцем проведення фестивалю  «Гармидер», фестивалю  КолоFEST для ролерів, скейтерів, велосипедистів, для чого було закуплено невеликий елемент майбутнього скейт-парку, а також ріпстік, ролики та скейти. На базі майданчика працював літній кінотеатр, де безкоштовно демонструвались фільми для дітей та дорослих.

Дуже багато організація проводила різних патріотичних  заходів, серед яких: участь у всеукраїнській акції  «Стрічка єдності»; виставка фотокартин «Україна поза часом», наданих фондом «З країни в Україну»; участь у фестивалі «З країни в Україну» у місті Ізюм (за кошти організації було замовлено автобус для поїздки); показ фільму «Поводир»; організація благодійного концерту переможця конкурсу «Голос країни», нашого земляка, Івана Ганзери (вільних місць у залі не було). Також постійно брали участь у заходах до державних свят.

Нами було видано шість номерів інформаційного вісника «Борівчанка» (розмір 1 друкований аркуш, наклад 100 екз., верстка Олександра Кондратенко) та два номери інформаційного бюлетеня «NEW Борова» (розмір 2 аркуші формату А3, наклад -1000 екз., верстка Оксани Дудник). Ці вісники видано за кошти організації і розповсюджувались вони безкоштовно. Створено сторінку у FB  https://www.facebook.com/borovapatriotichna.

Наші матеріали та матеріали про нас найчастіше друкувались на сторінці   https://www.facebook.com/groups/621049775028685, на сайті http://borova.info/  та в друкованих ЗМІ «Наш город», «Трудова слава», «Франт»,  «Советник», а матеріали про відпрацьовані батарейки транслювались на Харківському суспільному телебаченні, на декількох радіостанціях, на сайті «Батарейки здавайтесь».

Це лише невеликий перелік наших добрих справ. Багато забулось за ці роки. Щоб описати всю нашу роботу, вже можна писати не маленьку статтю, а цілу брошуру. Але ні часу, ні людей на це поки що не вистачає. Запрошуємо долучатися до нас небайдужих громадян, щоб творити добро разом.

Як кажуть, далі буде…

 

16.03.2021 року

Голова Борівської РГО “Суспільна Служба України” Віктор Шаховський 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх