Чого чекати від реформи місцевого самоврядування та як працюють районні депутати

З 2015 року в рамках реформи місцевого самоврядування в Україні триває процес добровільного об’єднання громад, який повинен завершитися до кінця 2020 року. Вже створено 665 ОТГ, 13 з яких у Харківській області. У Борівському районі цей процес іде досить мляво і думку «проти» від місцевих жителів можна почути значно частіше ніж «за».

Однією з головних причин такої позиції є острах сільських жителів залишитися без сільрад. Часто це сприймається як віддалення послуг від людей, втрата можливостей для розвитку і прямий шлях до занепаду. Не допомагають навіть перспективи державної підтримки, що надаються ОТГ у вигляді субвенцій на розвиток інфраструктури і соціально-економічний розвиток, а також через Державний фонд регіонального розвитку.

За перспективним планом формування спроможних територіальних громад на території Борівського району планується створення однієї ОТГ, яка об’єднає усі сільські ради і населені пункти навколо єдиного центру – селища Борова. Тож жителі сіл серйозно переймаються, чи не будуть усі кошти ОТГ йти на потреби центру, таким чином прирікаючи село на занепад і вимирання.

Спробуємо розібратися, чи так це насправді на прикладі окремих громад, що вже об’єдналися.

Старосалтівська об’єднана територіальна громада Харківської області

Старосалтівська ОТГ була створена у 2016 році. До її складу увійшли 5 сільських рад і одна селищна – це 20 населених пунктів і 8720 жителів на території площею 472 км кв.

Як зазначає голова Старосалтівської ОТГ Едуард Коновалов, ніхто з працівників сільських рад не втратив роботу після об’єднання. Усі сільські голови стали старостами. Бухгалтери виконують свою роботу в об’єднаній громаді, секретарі стали діловодами. По факту старостам залишили штат на місцях, але взяли його на баланс ОТГ.

Від 20 населених пунктів у Старосалтівській ОТГ обрано 26 депутатів, 21 член виконкому, які разом зі старостами лобіюють інтереси своїх виборців. Таке представництво забезпечує рівномірний розподіл коштів по всій території громади.

Як розподіляються кошти в об’єднаних територіальних громадах,  розглянемо на прикладі Хмельницької області, яка є лідером створення ОТГ в Україні.

 

Як бачимо, розподіл ресурсів ОТГ на сільські території , на центральну садибу та на спільні потреби відбувається у кожній громаді по-різному. Іноді села отримують навіть більше за центр. Адже кожна громада, по суті, самостійно вирішує, куди направити свої кошти. Як показує практика вже існуючих ОТГ, об’єднання не означає, що сільські ради втратять свої ресурси, а кошти зосередяться в центрі громади.

Жителі сіл обирають своїх старост і депутатів, які й вирішують, куди направити гроші. Кожен депутат і староста зацікавлений у розвитку свого населеного пункту і відстоює інтереси своїх виборців. Саме це і є запорукою рівномірного розвитку усієї громади. Тож головне – обрати відповідальних представників.

А щоб не помилитися, проаналізуйте діяльність наших  районних обранців. Дехто з них, обраних нами у 2015 році, примудрився пропустити більше половини пленарних засідань сесій районної ради.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх