ДЕНЬ ЗИМОВОГО СОНЦЕСТОЯННЯ: ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

Найкоротший день і найдовша ніч у році у давнину називали Корочун. Традиційно він припадає на 21 або 22 грудня. Ще з часів первісних людей це астрологічне явище мало величезне символічне значення.

У 2020 році день зимового сонцестояння припадає на понеділок, 21 грудня. Активність Сонця в цей день – мінімальна, а ось його енергетика – дуже потужна.

Езотерики попереджають, що енергія цього дня буде сильно тиснути на людей. Пропонуємо розібратися, що таке зимове сонцестояння з астрономічної точки зору, яке історичне і культурне значення цього свята, а також, що можна і чого не потрібно робити в цей день. Крім цього, ми нагадаємо вам головні обряди і ритуали цього свята, а також головні прикмети, що передаються з покоління в покоління.

Зимове сонцестояння як астрономічне явище

Зимове сонцестояння, в першу чергу, це астрономічне явище, що відбувається, коли нахил осі обертання Землі у напрямку від Сонця приймає найбільше значення. Сезонне значення зимового сонцестояння полягає в тому, що від поступового подовження ночі і скорочення дня Земля йде “у зворотному напрямку”. В залежності від зсуву календаря зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня в Північній півкулі і 20 або 21 червня в Південній півкулі.

Історичне і культурне значення зимового сонцестояння

Історики відзначають важливу роль зимового сонцестояння в житті первісної общини, оскільки люди не були впевнені в хорошій підготовці до зими і до можливості її пережити. В історії період з січня по квітень відомий як голодні місяці. Більша частина худоби в цей час забивалася, оскільки її нічим було годувати протягом зими. Саме тому час зимового сонцестояння був єдиним періодом року, коли найбільше споживалося свіжого м’яса. З тих пір зимовому сонцестоянню почали приділяти особливу увагу. Багато народів на основі зимового сонцестояння розробили циклічні календарі. Зимове і літнє сонцестояння, яке зустрічали боги, згадується і в грецькій міфології.

Як святкували Зимове сонцестояння у світі

У різних культурах ця подія сприймалася по-різному, але у більшості народів вона розцінювалася як відродження. Так, у слов’ян свято називали Коляда.

Стародавні римляни з 17 по 23 грудня шанували бога землеробства – Сатурна. У ці дні люди припиняли всі свої справи, а школярів відправляли на канікули.

Стародавні германці вважали, що саме в цей день відроджувався Король Дуба, який відігрівав замерзлу землю і давав життя насінню в ґрунті. На знак поваги люди розпалювали багаття, плели кошики з рослин і колосків пшениці.

Індійці називали день зимового сонцестояння Санкранти. В цей день вони запалювали багаття, полум’я яких нагадувало промені Сонця.

Китайці також вважали, що зимове сонцестояння дає початок новому циклу, тому в цей день вони відпочивали, ходили один до одного в гості, накривали великі столи і трапезували.

У Шотландії існувала традиція запускати палаюче колесо, що символізує сонцеворот. Шотландці змащували бочку зі смолою, підпалювали і пускали з гірки, що нагадувало вогняне світило.

У язичницькі часи період перед зимовим сонцестоянням називали “Карачун”, тобто “смерть” або “погибель”. Люди вірили, що злі сили можуть зробити так, що вранці нове сонце не зійде, тому всіляко допомагали йому “народитися”: ще до світанку збиралися і розпалювали ритуальні багаття і приносили дари лісовим богам.
Для наших предків головним атрибутом свята було вогнище, що зображає і закликає світло сонця. 🔥 Набрати силу богу-сонцю і прославити його допомагали палаючі колеса, які катали по землі. Щоб зима була не надто суворою, ліпили снігову бабу, що зображала зиму, і розбивали її сніжками.
Після приходу християнства в день сонцестояння почали відзначати народження не бога-сонця, а Ісуса Христа. Християнські звичаї і обряди злилися з давніми народними. І якщо різдвяний вінок був і є популярним більше в західній традиції святкування, то в нашій є колядки.
Наші предки-язичники святкували свято Коляди і співали пісні-колядки про Сонце, Місяць і зорі. Також колядки прославляли бога Коляду та господаря хати. А ще предки вшановували кожен з 12 місяців у році, готуючи 12 страв. Ми ж і досі так робимо!

Що можна робити в день зимового сонцестояння

Астрологи радять цей день для прийняття важливих рішень і обіцянок або для початку нової справи. Якщо ви шукаєте роботу – складіть резюме, хочете схуднути – підберіть меню на тиждень, яке буде відповідати вашим цілям. Також існує повір’я, згідно з яким загадане в зимове сонцестояння обов’язково здійсниться.

Крім того, в цей день радять нарядити ялинку, обираючи іграшки, які уособлюють ваші мрії. Не зашкодить вам і ворожіння. Особливо ефективні ворожіння в день зимового сонцестояння на любов. Рекомендується також зустріти і привітати сонце.

Обряди і ритуали в день зимового сонцестояння

Ритуал на виконання бажання:

Бажання загадують під час світанку. Необхідно встати обличчям до сходу і дивитися у тому напрямку, де піднімається Сонце. Подякуйте Сонцю за все хороше у вашому житті і попросіть допомоги у майбутньому році. Загадайте бажання, постарайтеся згадати якомога більше деталей. Потім уявіть, ніби бажання вже виповнилося, після чого налаштуйтеся на позитив. В це свято добре загадувати бажання, які передбачають оновлення життя, залучення чогось нового.

Ритуал на очищення:

Наповніть ванну теплою водою, додавши морську сіль. Розставте кілька свічок (непарна кількість), вимкнувши електричне освітлення. Підготуйте приємну музику для релаксації – наприклад, звуки природи або етнічну музику. Ляжте у ванну і уявіть, ніби ваше тіло важке, наповнене турботами року, що минає. Після цього уявіть, що вода і сіль забирають всі ваші проблеми. Спустіть воду, уявляючи, що разом з нею йде все погане.

Цікаві факти про день зимового сонцестояння

В цей день сонце нижче всього піднімається над горизонтом. День зимового сонцестояння – це найкоротший день у році, який триває трохи більше 8 годин. Починаючи з дня зимового сонцестояння і аж до 21 червня день поступово буде збільшуватися, а ніч зменшуватися. У різні роки зимове сонцестояння може припадати на різні дні. У період сонцестояння небесне світило майже не змінює схилення, візуально воно щодня як би зависає на одному місці – звідси і назва “сонцестояння”. Для багатьох народів день зимового сонцестояння – свято, що знаменує початок нового життя.

Зимове сонцестояння: прикмети

Дощ іде — до мокрої весни.

Сонце ясне, променисте — Новий рік морозний, похмуро і іній на деревах — під Новий рік буде хмарно, з відлигою.

Якщо зрізані вишневі гілочки зацвітуть до Різдва – буде багато ягід.

Тихий, безвітряний день — на хороший урожай плодових дерев.

Якщо на деревах лежить іній – в майбутньому сезоні варто чекати багато зерна.

УНІАН.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх