Конституційні повноваження прокуратури

Євроінтеграційні процеси, що відбуваються в Україні, зумовили реформування прокуратури України та внесення чисельних змін до законодавства.

Відповідно до ст. 131-1 Конституції України прокуратура  здійснює:

1) підтримання публічного обвинувачення в суді;

2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;

3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Також, в п.9  перехідних положень Конституції України вказано, що прокуратура продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, – до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Крім того, розгляд звернень і запитів громадян та їх особистий прийом є невід’ємною частиною функціональної діяльності прокуратури. Роботі зі зверненнями громадян приділяється постійна увага прокурорами всіх рівнів.

На підставі Закону України «Про звернення громадян» громадяни мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Таким чином, кожен має право особисто звернутися до Борівського відділу Ізюмської місцевої прокуратури із зауваженнями, скаргами та пропозиціями з питань, що відносяться до функцій органів прокуратури, а також з заявою або клопотанням, якщо Ви є учасником кримінального провадження.

Прокурори Борівського відділу Ізюмської місцевої прокуратури здійснюють особистий прийом громадян з понеділка по п’ятницю згідно з робочим графіком та графіком прийому громадян у приміщенні відділу прокуратури.

Керівник Ізюмської місцевої прокуратури Гальченко С.Є. здійснює особистий прийом громадян у приміщенні Борівського відділу у третій вівторок місяця з 10:00 год до 13:00 год, у приміщенні Ізюмської місцевої прокуратури ( м. Ізюм, вул.Д-Захаржевського,4) щопонеділка з 13:45 год до 18:00 год та щочетверга з 09:00 год до 13.00 год.

Більш детально ознайомитись з питаннями особистого прийому, розгляду звернень та доступу до публічної інформації можна безпосередньо в Борівському відділі Ізюмської місцевої прокуратури (вул. Центральна,21, смт Борова) або за телефоном (057-59) 6-13-82.

Борівський відділ

Ізюмської місцевої прокуратури

 

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх