МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНІ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ТА ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ БЛИЗЬКО 70 ТИСЯЧ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ НА РОЗВИТОК ВЛАСНОЇ СПРАВИ

Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку реалізує пілотний проект «Рука допомоги», мета якого – виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. 
Цей проект є частиною проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що запроваджується за підтримки Світового банку з 2014 року. Вже два роки Світовий банк підтримує схожі проекти в Казахстані та Литві.
Пілотний проект щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності реалізується у Харківській, Львівській та Полтавській областях. Умови його реалізації регламентуються Постановою Кабінету міністрів України від 2 грудня 2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб».
Учасникам проекту пропонуються такі можливості: 
• безвідсоткова поворотна фінансова допомога (безвідсотковий кредит) для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу;
• допомога у працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця;
• участь в оплачуваних громадських роботах (виконання сільськогосподарських робіт, робіт із благоустрою територій, підсобних робіт на будівництві тощо).
Учасники проекту, які вирішать розпочати власний бізнес, для отримання фінансової допомоги повинні подати відповідну заяву до управління соціального захисту населення РДА або звернутися до центру зайнятості. Після подання заяви учасники заповнюють анкету за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та розробляють бізнес-план. На базі центру зайнятості таким учасникам надаватиметься консультаційний та юридичний супровід, за потреби – допомога у розробці бізнес-плану для успішного старту підприємницької діяльності.
Рішення про надання фінансової допомоги приймається комісією, створеною при обласній державній адміністрації, шляхом розгляду бізнес-планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості.
З кожним учасником пілотного проекту, щодо якого комісія прийняла рішення про надання йому фінансової допомоги, укладається чотиристоронній договір, де сторонами виступають Харківський обласний центр зайнятості, базовий центр зайнятості та управління соціального захисту населення.
Особи, які не мають статусу суб`єкта підприємницької діяльності, до укладення договору, протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення про прийняте Комісією рішення, повинні зареєструватися як фізична особа – підприємець чи провести державну реєстрацію юридичної особи.
Розмір фінансової допомоги визначається в договорі відповідно до бізнес-плану на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності та не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, що на сьогодні становить 70 480 грн.
Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Фінансова допомога не повертається, якщо: 
– сума сплачених податків, зборів і єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги;
– учасник проекту працевлаштовує у перший рік участі у пілотному проекті не менше ніж двох осіб із числа членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб або учасників АТО, строком не менше ніж на два роки.
Згідно з останніми змінами, внесеними 31.01.2018 року до Постанови КМУ від 2 грудня 2015 року №1154 , для забезпечення роботою учасників пілотного проекту, зокрема шляхом створення для них нових робочих місць, фінансова допомога може надаватися суб`єктам господарювання (юридичним особам, фізичним особам-підприємцям) , які працевлаштовують не менш як двох із числа членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб або учасників АТО, строком не менше ніж на два роки.
Для отримання фінансової допомоги уповноважений представник суб`єкта господарювання звертається до базового центру зайнятості з відповідною заявою та документами, передбаченими Постановою КМУ від 02.12.2015 №1154.
Якщо ви маєте бажання вийти із стану бідності, самостійно визначати свою долю, нести відповідальність за рідних та близьких і хочете використати свій шанс на краще життя, – звертайтеся до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (вул. Партизанська, 3, тел.: 6-10-32, 6-13-01) або до Борівського районного центру зайнятості (вул. Поштова, 4-Б, тел.: 6-68-05, 6-10-57, 6-17-99).
Корисні посилання:
Постанова КМУ 1154: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1154-2015-%D0%BF
Розпорядження № 55 від 17.02.2017 “Про забезпечення реалізації у Харківській області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб” (зі змінами): http://kharkivoda.gov.ua/doku…/rozporyadzhennya/…/2734/85007

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх