Побиття наркоманів і  “чат-боти” від МВС: про війну з дурманом разом з експертами 

Поки поліція запускає чат-боти, анонімні активісти вбивають наркоманів і “закладчиків”. Залежні погрожують війною. Про досвід протидії наркотикам говорили з експертами в Харківському прес-клубі.  

«90% торгівлі наркотиками проходить через Інтернет» – розповідає В’ячеслав Марков, декан факультету кіберполіції ХНУВС. За останні декілька років анонімні месенджери з технологією шифрування стали основним інструментом наркоторговців. Нові технології і система «закладок» дозволяють проводити весь процес анонімно. Виробники, поширювачі й покупці майже нічого не знають один про одного.

Правоохоронці не залишаються осторонь, у вересні минулого року вони запустили чат-бот «Стоп Наркотик». Бот був розроблений студентами Харківського національного університету внутрішніх справ і був покликаний зупинити торгівлю наркотиками в мережі. Програма збирає і аналізує інформацію про інтернет-наркомагазини, створює інтерактивну карту «закладок».

За допомогою чат-боту в період з 19 вересня вдалося закрити 304 наркоадреси по всій країні. 20 тисяч чоловік стали інформаторами програми.

Проте боротьба з наркотиками не залишається прерогативою правоохоронних органів, до неї долучають різноманітні громадські активісти. Деякі з них і самі переходять межу закону.

В Харківському прес-клубі правоохоронці оприлюднили шокуюче відео, на якому анонімні «активісти» жорстоко б’ють двох неповнолітніх наркозалежних.

Наркоман  тремтить в судомах, з рота починає йти піна. Хлопець втрачає свідомість, проте побиття продовжується.

За інформацією МВС, це далеко не поодинокий випадок. Поліції відомі епізоди, коли така “боротьба з отрутою” завершується смертю наркоманів. Правоохоронці наголошують, наркомани – це хворі люди, їх потрібно не бити, а лікувати.

Дмитро Криворучко, колишній наркоман, член міжнародної антинаркотичної асоціації запевняє: «Наркомани теж почнуть воювати. Я був наркоманом з ножем і я пускав його в дію, коли мені хотіли завадити вживати наркотики».

Нагадуємо, що згідно з законом, особа, яка зробила громадське затримання, зобов’язана доправити затриманого в поліцейський відділок, або викликати поліцію на місце. Але варто намагатися уникати насильства, аби в пориві праведних почуттів самому не стати злочинцем.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх