Подаруйте дитині шанс: держава спонукає створювати прийомні родини

Прийомна сімʼя – нова державна форма опіки над дитиною, яка, на жаль, на сьогодні маловідома у нашій країні.

Діти, що втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Тож прийо́мна сім’я́ або прийо́мна роди́на є однією з форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення.

Соціальним розвитком та матеріальною підтримкою прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу займаються державні структури — центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) і служба у справах дітей (ССД).

Якщо ви вирішили взяти дитину на виховання – ви подарували дитині шанс на щасливе дитинство. Тема виховання прийомної дитини оточена масою суперечок і розбіжностей. Багато хто стверджує, що це важка праця з невідомим результатом, а інші – що це радість і щастя. Досвід багатьох сімей доводить, що виховання чужої дитини приносить щастя всім членам сім’ї і наповнює життя яскравими фарбами. Багато залежить від широти вашого серця, готового ділитися любов’ю, від обізнаності про потенційні труднощі, від готовності їх вирішувати.

Всі ми різні. І, звичайно, всі діти різні. Кожна – зі своїми особливостями. Прийомні діти за спиною мають величезний, далеко не радісний досвід. І ще більш відрізняються один від одного. Вони навчилися виживати так, як змогли. Тільки в сім’ї особистість зможе сформуватися повноцінно. Тільки в родині почуття страху, з яким йдуть по життю діти, які залишилися без батьків, може стати хоч трохи меншим. Хіба це не досягнення? Якщо у такої дитини може з’явитися шанс побути просто щасливою, а подорослішавши, знайти свою другу половинку, виховати своїх дітей, та й просто стати хорошою людиною – хіба це того не варто?

Щороку збільшується кількість громадян, які наважуються взяти на виховання чужу дитину. На сьогоднішній день у нашому районі  у шістьох прийомних сім’ях виховуються дванадцять дітей. Так діти стають щасливими, бо вони отримують нову справжню сім’ю.

Тільки здійснюючи безкорисливі, доленосні вчинки людина набуває внутрішнього світла та справжнього сенсу буття. Саме таким вчинком є створення прийомної сім’ї.

Шановні Борівчани, якщо у вас виникло бажання  створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу,  звертайтеся за адресою: Борівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,   вул. Центральна, 1, 3-й поверх,  кімн. 38 (в),  тел. 6-12-49, 6-13-34.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх