Волонтери Борівщини: давайте разом робити цей світ кращим

Сьогодні, 5 грудня, увесь світ святкує День волонтера.

Волонтери – це добровольці, які за власним бажанням і цілком безоплатно готові витратити свої сили, час і талант на користь суспільства або конкретної людині, не чекаючи винагороди.

На Борівщині справжнім волонтерським об’єднанням без перебільшення можна назвати Борівську районну громадську організацію «Суспільна Служба України».

Очолює її Віктор Шаховський, генерує ідеї і впроваджує проєкти – заступниця голови громадської організації Валерія Гонтар, бухгалтерією займається Лідія Кравцова. Постійно і активно працюють в організації на волонтерських засадах Ольга Шаховська, Ірина Яковина, Світлана Капустіна, Надія Безкровна та інші. Інформаційну підтримку надає проєкт «Борова.Інфо».

Склад організації з часом змінюється, одні люди приходять, інші виходять. На жаль, минулого року пішов з життя Олег Калашников. Хтось виїхав із Борової, змінив місце проживання. Наразі зареєстрованими членами БРГО «Суспільна Служба України» є 14 чоловік.

Виникла Борівська «ССУ» у 1999 році, тож цього року святкує свій 20-річний ювілей. Спочатку це не була волонтерська організація. За мету вона ставила об’єднання громадян для задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів, сприяння розвиткові громадянського суспільства, вирішення певних соціальних проблем у громаді.

Та 2014 рік став переломним у діяльності БРГО «ССУ», як і всієї України, і підштовхнув до рішучих дій.

З початком окупації Криму Росією у березні 2014 року та агресії на сході України у квітні 2014 року люди відчули гостру потребу об’єднатися, щоб захистити себе і свою країну. І таким осередком об’єднання справжніх патріотів на Борівщині стала саме громадська організація «Суспільна Служба України».

Кількість членів організації за лічені дні зросла від кількох чоловік до 36. Крім офіційно зареєстрованих членів ГО, до діяльності організації масово долучалися й інші люди – жителі Борової, району та навіть переселенці. Збирали кошти, теплий одяг, харчі.

Благодійна барахолка

Саме тоді організували Благодійну барахолку, яка працює й сьогодні. На барахолку кожен охочий може принести свої речі, а виручені з їх продажу кошти йдуть на благодійність.

Тоді, у 2014-2015 роках, усі виручені кошти йшли на потреби армії: мобілізованим борівчанам та бійцям ЗСУ, які несли службу на території нашого району, купували військовий одяг, взуття, засоби гігієни та інші речі, яких вони потребували.

Допомога військовим

Коли в Богуславці знаходилась велика кількість військовослужбовців під час ротації, волонтери одразу ж відгукнулися на заклик про допомогу.

Жінки в Богуславці, зокрема членкиня БРГО «ССУ» Світлана Капустіна та інші, годували бійців. Із своїх та зібраних всією Борівщиною продуктів відрами варили борщі та інші страви. Це нелегка справа, адже іноді одночасно там перебувало до кількасот чоловік і всіх треба було нагодувати. Деякі сім’ї запрошували військових погрітися додому.

Люди просто допомагали. Від щирого серця, без політики, без реклами і піару. Це і є справжнє волонтерство.

За 5 років українська армія відродилася і зміцніла, тож вже так гостро не потребує допомоги простих людей. Зараз кошти з Благодійної барахолки йдуть на допомогу малозабезпеченим, багатодітним сім’ям або особам з особливими потребами, тим, хто гостро потребує коштів на лікування тощо.

Банк харчів

Одночасно з Благодійною барахолкою в громадській організації вже четвертий рік поспіль у партнерстві з ГО «Суспільна Служба українців Канади» працює постійно діючий проєкт «Банк харчів». Щомісяця найбільш соціально вразливі люди, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують підтримки, отримують від БРГО «ССУ» харчові набори. Кошти на продукти для таких наборів у рівних частинах виділяють ГО «Суспільна Служба українців Канади» та Борівська РГО «Суспільна Служби України».

Стипендії для учнівської молоді

Також у партнерстві з Канадським фондом «Поміч в Україні» в рамках програми «Благодійна допомога талановитій молоді» БРГО «ССУ» надає щорічну одноразову стипендію – допомогу на навчання студентам вищих навчальних закладів з багатодітних сімей, дітей-сиріт, учасників АТО.

А цього року Борівська «ССУ» окремо запровадила власну стипендію – для учнівської молоді пільгових категорій, що отримує професію в інших навчальних закладах.

Студія ресайклінгу

При громадській організації працює «Студія ресайклінгу» – речі, що не продалися на Благодійній барахолці, місцеві майстрині перешивають на сумки, торбинки,  мішечки, які можуть ще послужити людям.

Напередодні новорічних та різдвяних свят тут виготовляють новорічні прикраси та сувеніри. Гроші від продажу ідуть на благодійність. Цього року усі, виручені від продажу таких сувенірів кошти, вирішили передавати на лікування хлопчика з Пісок-Радьківських Вані Гармаша, який бореться зі страшною хворобою – гострий лейкоз. Така ініціатива надійшла від членкині організації – майстрині Ірини Яковини.

Усі ці добрі справи члени громадської організації здійснюють у свій вільний час і абсолютно безкоштовно.

Проєктна діяльність та благодійна допомога

Крім таких «повсякденних» справ, Борівська РГО «Суспільна Служба України» постійно бере участь у різних міжнародних, регіональних і місцевих проєктах. Співпрацює з міжнародними донорами та іншими громадськими організаціями. Надає посильну допомогу місцевим установам: дитсадкам, школам, бібліотекам, будинку дитячої та юнацької творчості, лікарні тощо.

Інколи – це невеликі матеріальні подарунки – речі, необхідні для роботи, навчання, якісного надання послуг тощо, як то тонометр для лікаря чи танцювальний станок для гуртківців Борівського будинку дитячої та юнацької творчості.

Іноді – серйозні великі проєкти. Так, завдяки співпраці з GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва) у дитсадку №3 «Золота рибка» замінили всі вікна на металопластикові і капітально відремонтували дах. Замовником робіт у Борівському районі виступила Борівська районна громадська організації «Суспільна Служба України», яка й подавала проєктну заявку GIZ за сприяння Борівської селищної ради.

БРГО «Суспільна Служба України» – постійні учасник і переможець щорічного обласного конкурсу міні-проєктів розвитку територіальних громад Харківщини «Разом в майбутнє». Цього року, наприклад, завдяки перемозі у цьому конкурсі, у тому ж таки ДНЗ №3 «Золота рибка» побудували новий спортивний майданчик. Фінансували проєкт Харківська обласна рада та Борівська селищна рада, але невеликий посильний внесок зробила і громадська організація, як конкурсант.

Така налагоджена співпраця саме з цим дитсадком обумовлена не лише бажанням створити належні умови для розвитку дітей, а й активністю самого керівника закладу. Завідувач ДНЗ №3 Ніна Придатько горить своєю роботою, постійно шукає можливості для покращення матеріально-технічної бази закладу, створення кращих умов для вихованців. Тож громадська організація завжди рада підтримати добрі ініціативи і надати посильну допомогу.

За останні 5 років Борівська РГО «Суспільна Служба України» реалізовувала різні проєкти: «Створення майданчика для неформального спілкування» в рамках проекту “Київський Діалог” за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини; «Картування громади» в рамках проекту  “Єдина громада”; Meet and code (навчання програмуванню) за фінансової підтримки німецької компанії SAP у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ та Глобальною мережею TechSoup та інші.

Волонтери Суспільної Служби організовують та проводять різноманітні заходи для дітей, підлітків та дорослих (тренінги, конференції, фестивалі, конкурси, майстер-класи, кінопокази тощо).

Завдяки зусиллям Валерії Гонтар, заступниці голови громадської організації «ССУ», у Боровій було запроваджено громадський бюджет. Проводилися заходи щодо сприяння впровадженню реформи децентралізації. Зараз ведеться роз’яснювальна робота щодо створення ОСББ у зв’язку зі змінами в законодавстві України.

В процесі роботи до реалізації проєктів постійно долучаються й інші люди – місцеві жителі, переселенці, які не є членами громадської організації «Суспільна Служба України», але небайдужі до своєї громади і готові робити її кращою, прийти на допомогу у разі необхідності. Усі вони теж волонтери, адже витрачають свої сили, час, енергію, навички та вміння абсолютно безкоштовно і на благо інших.

Тож зі святом, Волонтери! Давайте разом робити цей світ кращим!

Оксана Дудник

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх