Прокуратура наполягає на покараннях за домашнє насильство

Наша країна, як і більшість країн світу, переживає негативні соціальні процеси, які супроводжуються значними кризовими змінами у суспільстві. Одним із таких явищ є насильство, зокрема, домашнє насильство.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» значно розширив коло осіб, щодо яких може чинитися таке насильство, і це не лише подружжя або дитина, а й колишнє подружжя, батьки і діти, наречені, дід (баба) та онук (онука), інші родичі, вітчим (мачуха) і пасинок (падчерка) тощо, незалежно від факту спільного проживання.

Якщо раніше за домашнє насильство була виключно адміністративна відповідальність, то нині законодавством України передбачено і кримінальну відповідальність.

За кожен з видів насильства (психологічне, економічне, фізичне), які призвели до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, утрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, передбачена відповідальність за статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

Щодо четвертої форми, передбаченої вищевказаним Законом – сексуального насильства, то вона, за наявності підстав, кваліфікується за іншими статтями Кримінального кодексу України, зокрема, як злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

Борівським відділом Ізюмської місцевої прокуратури протягом 2020 року було скеровано до суду 5 обвинувальних актів за вчинення винними умисного систематичного фізичного та психологічного насильства щодо осіб, з якими перебували в сімейних відносинах, що призвело до фізичних і психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілих  (ст. 126-1 КК України).

До цього зловмисників неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення домашнього насильства), проте накладені адмінстягнення ніяк не вплинули і не змінили їхньої поведінки стосовно близьких.

За результатами розгляду кримінальних проваджень, судом ухвалено 5 обвинувальних вироків, за якими кривдникам призначені покарання, передбачені санкцією статті. Всі  вироки  набрали законної сили.

Для відома: санкція статті 126-1 КК України передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Борівський відділ Ізюмської місцевої прокуратури

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх