Роздуми про чисту борівську воду та “каламутні” тарифи

Борівська вода не найкаламутніша в Україні, вона поки що є – і це не може не радувати. Та борівчан дуже обурюють чутки про значне підвищення тарифів на воду, які поповзли Боровою останнім часом.

На сайті Борівської селищної ради з’явилися результати поіменного голосування LVІ сесії селищної ради VІІ скликання від 07.05.2019 р. Відомо, що рішення „Про затвердження проекту скоригованого тарифу на послуги водопостачання та водовідведення для населення, що надає Борівське комунальне водопровідно-каналізаційне підприємство” підтримали 13 депутатів, та саме рішення зі скоригованим тарифом станом на 13 травня 2019 року селищна рада на сайті ще не оприлюднила.

Люди бурхливо обговорюють цю новину і кажуть, що не згодні платити більші гроші, та ще й у період літньої консервації. Вони проти додаткового навантаження на їхні, і без того досить скромні, бюджети.

У влади свої доводи, але мені вони невідомі, оскільки наша влада полюбляє за старою доброю традицією грати в загальновідому гру під назвою «В тихаря». Місцеві депутати в неофіційних розмовах говорять про те, що водоканал банкрут і що на нас чекає… А втім, про це я і хочу написати: яка ситуація з водою в цілому по Україні і чому моя риба ще виживає в борівській воді, що не може мене не радувати на тлі таких сумних новин.

Трішки про втрати. Як стверджує віце-президент Асоціації «Укрводоканал-екологія» Ольга Бабій, всі водоканали країни в сумі подають в мережу трохи більше 3,8 куб. м води за рік. З них третина – 1.1 млрд куб. м – витікає з системи в невідомому напрямку. Тобто розкрадається, випаровується, просочується через дірки і щілини в трубах…

Ми настільки багатий народ, що готові викинути води стільки,  скільки вистачило б на рік такій країні як Греція. Збитки галузі у 2018 році перевищили 6,5 млрд грн, це приблизно 2% українського ВВП або близько 1000 км дороги, а може й менше (з урахуванням корупції то і в 500 км не вкладемося).

Зі 180 тис. км труб, якими тече вода в будинки, установи і на підприємства України, 69 тис. км вимагають термінової реконструкції. Для порівняння, довжина екватора становить 40 075 км (Вікіпедія). Тобто півтора рази навколо земної кулі… І це добре, тому що до Місяця ще не дотягуємо разів так 5,5. Але я вірю в український проект ГіперЛупа – даєш на водопровідній трубі до Місяця!

Та це ще не найкрутіші новини про наше багатство. За твердженнями німецьких фахівців у галузі водопостачання, в Україні витрати електроенергії на виробництво 1 куб. м води втричі, а на очистку вчетверо вищі, ніж у Німеччині. Ну, як у нас чистять і у них – це вже до того Іванка, який не послухав сестричку Оленку, випив водички і став козенятком.

За оцінкою Укрводоконал-екології, для того, щоб критична ситуація не переросла в безвихідну, протягом найближчих 10 років в латання галузі потрібно інвестувати $19,5 млрд. Ну, а щоб зробити як в Європі, то і всі $40 млрд.

І про «найприємніше»: борг водоканалів перед енергетиками становить 5,3 млрд грн. Як ми розуміємо, енергетики – це такі хлопці, які на місці не стоять: починаючи з 2017 року ціна на електрику зросла на 250%. А у тарифі на водопостачання електроенергія займає 30-50%.

Я не знаю, яким буде тариф, але розумію, що він неминуче ростиме. Але я хочу знати правду: якщо росте, то чому? На скільки? І хто це порахував?

І наостанок.  Начитавшись і наслухавшись про всю цю каламуть з водою в Україні, я вирішив, що улюблена рибка дружини – гідний кандидат для тестування якості борівської води. Підгодувавши рибку я налив у літрову банку каламутної, як мені тоді здавалося, води і пересадив туди Телескопіка. Перші 5 хвилин піддослідний вів себе досить неспокійно, але потім угамувався і вже протягом тижня – політ нормальний. У підсумку, якість води в Боровій мене порадувала. Але ж якою буде ціна?

Віталій Бровко.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх