СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «РУКА ДОПОМОГИ» – НОВІТНІЙ МЕХАНІЗМ БОРОТЬБИ З БІДНІСТЮ

Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє.

Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці.

Саме для таких людей було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, у 2018 році – це понад 70 тис. гривень. Фіндопомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією при облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох осіб з числа малозабезпечених, внутрішньо переміщених або учасників АТО, кошти взагалі повертати не потрібно. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

В якості пілоту «Рука допомоги» діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року — також у Баранівській міській ОТГ Житомирської області, Кіптівській сільській ОТГ Чернігівської області та Миколаївській міській ОТГ Донецької області.

Учасниками проекту вже стали близько трьох тисяч українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 110 вже отримали фінансову допомогу та стали підприємцями. Вчорашні безробітні й переселенці відкривають заклади харчування та торгівлі, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовляють меблі, промислові пральні машини і сушарки, продукти харчування, вирощують сільськогосподарські культури, надають послуги з ремонту авто, тощо.

Станом на 1 квітня 2018 року учасниками проекту «Рука допомоги» в Харківській області стали 988 осіб, 702 з них вибрали працевлаштування, 370 – взяли участь у громадських оплачуваних роботах, 164 – вирішили отримати фінансову допомогу на відкриття власної справи.

На засіданні Комісії з реалізації в Харківській області пілотного проекту успішно захистили свої бізнес-плани 45 учасників, за якими було прийнято рішення надати фінансову допомогу для придбання обладнання та матеріалів.

На сьогодні 30 учасників з Харківської області на отримані гроші вже відкрили свій бізнес, 5 учасників пілотного проекту отримають фінансову допомогу наприкінці квітня.

У Борівському районі вже понад 70 учасників пілотного проекту. Двоє з них подали заяву на отримання фінансової допомоги і наразі займаються підготовкою бізнес-планів.

З ініціативи регіонів, пілотний проект продовжено до кінця 2018 року – комісії, створені при обласних державних адміністраціях пілотних регіонів, продовжують прийом заявок на участь у проекті.

Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішнього переселенця, то також можете стати учасником проекту «Рука допомоги». Для цього вам достатньо звернутися із заявою до управління соціального захисту населення Борівської райдержадміністрації або районного центру зайнятості. Там ви зможете отримати необхідну консультацію та більше дізнатися про проект, який назавжди змінить ваше життя.

Більше про проект за посиланням: Рука допомоги

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх