«Ви можете бути інфікованим, але не знаєте про це» – лікарі про СНІД

З нагоди Дня боротьби зі СНІД-ом експерти в «Харківському прес-клубі» поговорили про небезпеку цієї хвороби і те, як врятуватися від епідемії, яку не готові побачити безліч наших співвітчизників.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше був відзначений 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. З того часу кількість жертв ВІЛ/СНІДУ в Україні значно зросла. Лише в 2018 році від хвороби померли 3448 людей – і це без тимчасово окупованих територій, де облік не ведеться. За оцінками експертів, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 240 тисяч осіб, а про свій діагноз знає лише кожен другий.  Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Донецька області, а також Київ.

В цей день традиційно провели тестування всіх працівників в «Укрсиббанку», представників ЛГБТ-спільноти в «Прайдхабі», а також анонімно перевіритися надали можливість всім бажаючим в мережі гіпермаркетів «Ашан». Серед протестованих виявили одну людину з захворюванням на ВІЛ.

Також експерти випустили додаток «HIV-TEST» – в ньому можна, відповівши на кілька питань,  дізнатися, наскільки висока вірогідність заразитися саме у вас.

Анастасія Кузнєцова, завідувачка відділенням Харківського обласного центру СНІДу, говорить: “Якщо ви заразилися, то рівень вашого подальшого життя залежить тільки від вас, від того, наскільки ви готові будете притримуватися медичних рекомендацій, приймати терапію. Більше того – якщо до центру ви звернетеся через 72 години після інфікування, то є дуже високий шанс повністю перемогти хворобу. Але висока ймовірність того, що Ви можете бути інфікованим, але не знаєте про це” – говорить лікарка.

Наталія Карагашова, регіональна представниця БО «ВОНА», живе з ВІЛ-інфекцією майже 20 років. Вона може наочно бачити як змінюється ставлення населення до хворих на СНІД. Ще 20 років тому лікар питав в неї: «Чому я маю тебе лікувати, ти покидьок». Зараз же і в лікарнях, і в спеціалізованих центрах до хворих ставляться передусім як до людей і всіма силами намагаються допомогти. Зараз центри допомоги повні людьми – спеціальні кошики з безкоштовними презервативами чи не кожен день приходиться заповнювати – настільки багато бажаючих перевіритися приходить туди щоденно.

Експерти також проводять широку інформаційну кампанію для всіх охочих, передусім – учнів шкіл. Говорять – діти значно краще обізнані про проблему, аніж дорослі. Проте радять батькам долучатися до кампанії – поговорити з малечею про цю проблему.

Лише разом суспільство зможе перемогти цю проблему – роблять висновок експерти. І тільки якщо кожен українець відкриє очі на проблеми, то вона буде кінець-кінцем вирішена.

За матеріалами Харківського прес-клубу.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2022 ·   Увійти   · Наверх