Полігон побутових відходів у Борівському районі: пропозиції та перспективи

Сьогодні знову про сміття, а саме – про полігон, на який це все вивозять.

Скільки ми продукуємо сміття за рік?

Борова – 2500т за рік, Борівський район – близько 6000 т на рік.

Законодавство

Я вже писала про документи, які регламентують ці питання, але, звісно це не все. Є директива про відходи (2008/98/ЄС), Закон України “Про віходи”, згідно зі статтею 32 якого до 2020р. не менше 50% паперу, скла, металу, пластмаси з побутових відходів потрібно піддавати вторинній переробці або повторному використанню.

Борівські сміттєзвалища

Станом на 01.12.2017 року в районі функціонує один селищний полігон твердих побутових відходів, який має належно оформлені документи (з деякими відхиленнями) та 10 сільських звалищ (с. Вище Солоне, с. Богуславка, с. Першотравневе, с. Чернещина, с. Піски Радьківські, с. Гороховатка, с. Підвисоке, с. Ізюмське, с. Новоселівка, с. Дружелюбівка). Сільські звалища не легалізовані, функціонують без відповідних документів.

В нашому селищі встановлено контейнери по збору пластику та скла, але в приватному секторі їх немає.
Все інше потрапляє на полігон. Хто платить? Той, хто заключив договір з ЖКГ: багатоквартирні будинки, установи, деякі підприємці, приватний сектор.

Але це навіть не 50% населення. Тож за які кошти його можна рекультивовувати, доглядати? Їх просто немає.

Що ж робити?

Вихід є завжди! Якщо зробити проект та розробити схему санітарної очистки району, то за державні кошти буде обладнано сортувальну та переробну лінію на полігоні, організовано вивіз сміття по всьому району.

Хто це робитиме?

Це питання до усіх структур, які повинні цим займатися і мають необхідні повноваження, щоб вирішити цю проблему: районна рада, селищна рада, ЖКГ – або ми потонемо у нашому смітті до 2030 року.

Важливо!

Та не треба забувати, що сміття – це ресурс, наприклад тільки рослинні відходи по Харківській області можуть продукувати 9300 тис.МВт енергії на рік.
Потрібно подумати про Принцип локальності Міллерапереробка та використання відходів на місцях.

Приклад Швеції
Шведи, розробивши ефективну та прибуткову технологію перетворення побутових відходів на електроенергію, переконують: відходи — відносно дешеве паливо. 20% витрат центрального опалення Швеції покривають сміттєспалювальні заводи. Більше того, частину отриманої на них теплової енергії використовують для вироблення електрики, яку споживають близько чверті мільйона будинків. У цілому ж, завдяки «безвідходному виробництву» Швеція є однією з найбільш чистих і зелених країн світу.

Валерія Гонтар,

фундаторка ГО “Фонд розвитку Борівської громади”, керівник проекту “Картування громади”.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх