Яку ялинку обрати – штучну чи живу? Плюси та мінуси обох варіантів

Новий рік без новорічної ялинки – не свято. Традиції прикрашати дерево іграшками та гірляндами дарують неповторний настрій і дорослим, і дітям. Утім, напередодні зимових свят перед нами постає складне питання: яку ж ялинку вибрати – “живу” чи штучну?

Голосування на цю тему ми провели на сторінці Борова.Інфо у Фейсбуці. Нашим читачам ми запропонували поділитися своїм вибором. Протягом тижня до опитування долучилося 42 особи: 20 з них обрали “живу” ялинку, а 22 віддали перевагу штучній.

Насправді обидва варіанти мають свої переваги та недостатки. Аргументи “за” та “проти” зібрало  Радіо МАКСИМУМ.

Плюси і мінуси “живої” ялинки

Беззаперечено, основною перевагою натуральної ялинки вдома є хвойний запах. Він дарує відчуття свята. При цьому хвойний аромат не тільки приємний, а й корисний: вічнозелені дерева виділяють в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики респіраторних захворювань та дезінфекції. Хвойні голки можуть стати в нагоді після новорічних свят. З них можна робити різні корисні маски та мазі.

На додачу, натуральна ялинка нагадує дитинство, даруючи те саме неповторне відчуття свята. Зрозуміло, що ціна “живої” ялинки теж відносно низька, але є кілька “але”.

Щоб отримати натуральну новорічну ялинку – потрібно, щоб хтось її зрубав, тобто “вбив” дерево, яке росло роками чи десятиліттями. А все – заради кількох днів вашого святкового настрою. Відтак, головний мінус “живої” ялинки – знищення природи. У той же час, якщо ви купуєте чіповану ялинку, вирощену у лісгоспі спеціально для продажу, ви мінімізуєте шкоду для природи. Тож головне – купувати “живі” ялинки у санкціонованих місцях і у продавців, які мають усі необхідні для цього дозволи і документи.

Вічнозелена красуня побуде зеленою зовсім недовго: за час свят вона пожовтіє та обсиплеться. Це не тільки зіпсує її вигляд, а й буде заважати вам: уявіть, що на Різдво вам доведеться підмітати голки з підлоги, а не колядувати з друзями. Ми, звісно, згущуємо фарби, але ідею ви зрозуміли.

Щоб продовжити життя ялинки, слід стежити за умовами її утримання в будинку. Найкраще тримати дерево подалі від батареї опалення, у воді, змішаній з кількома ложками гліцерину. Так чи інакше, уже через місяць від зеленої красуні залишиться лише засохлий стовбур.

Ще один суттєвий недолік – пожежонебезпечність. Треба бути дуже обережними з гірляндами та новорічними вогниками.

 Плюси і мінуси штучної ялинки

Прибічники правильного святкування Нового року навряд чи придбають собі штучну ялинку, мовляв, “це зовсім не те”. Однак у цілому така ялинка дуже хороша, адже вона позбавлена ​​всіх мінусів своєї “натуральної” сестри.

Один із головних плюсів штучного дерева – це відсутність голок на підлозі. Ялинка не буде обсипатися, а значить час для прибирання після новорічних свят скоротиться. Крім того, використовувати штучну ялинку можна багаторазово, це не тільки економить бюджет, але і час, який доводиться витрачати на вибір натурального дерева.

Вибираючи ненатуральну ялинку, ви бережете природу, не підтримуючи незаконні вирубки молодих хвойних дерев. Не забувайте, що швидкість росту у вічнозелених рослин дуже низька – близько 10-20 сантиметрів у рік, тому посадки нових рослин не встигають за масштабними вирубками.

Словом, штучна новорічна ялинка не обсипається, вона довговічна і проживе багато років. Крім того, сучасні “неживі” ялинки робляться абсолютно негорючими і хімічно безпечними. Однак все це можна сказати лише про якісні штучні ялинки. Тому, вибираючи в магазині новорічне дерево не женіться за дешевизною – є велика небезпека отримати неякісну річ, яка зроблена з використанням шкідливих речовин, та до того ж швидко зламається.

До плюсів також можна віднести великий вибір зовнішнього вигляду. Сучасні штучні ялинки часто зовні красивіші за живі.

Мінуси штучної ялинки. Усе-таки штучна ялинка, навіть якщо вона зроблена відповідно до найвищих стандартів якості, виготовлена з пластику з використанням інших хімічних сполук, про які, найчастіше, не пишуть на етикетці. Відомо, що полівінілхлорид (ПВХ), з якого найчастіше роблять штучні ялини, є небезпечним типом пластмас. Вчені стверджують, що при нагріванні з ПВХ виділяється аналог бойового отруйного газу – фосгену.

Звісно, штучна ялинка не принесе у ваш дім той самий хвойний запах, але пам’ятайте, що купуючи штучні ялинки – ви, передусім, бережете ліс. Та й різноманітні аромаблоки можуть відмінно замінити запах “живої” ялинки.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх