Звідки беруться хвороби: підказки з психосоматики

Всі хвороби від нервів – є така популярна приказка. І все більше вчених погоджуються, що це дійсно так. Усі наші думки, емоції мають прямий вплив на наш фізичний стан.

Хтось, можливо, про це не знає, а хтось не хоче вірити.

У людини з сумним обличчям явно невеселі думки. Особливо цікаві люди похилого віку. Вони – пряме відображення їх способу мислення протягом усього їхнього життя. А як ви будете виглядати, коли постарієте?

У своїй книзі Луїза Хей подає повний список метафізичного діагнозу і ментальних причин багатьох хвороб. За спостереженнями експертів запропонований нею взаємозв’язок є вірним на 90-95%.

Голова представляє нас самих. Це те, що ми показуємо світу. Нас впізнають по голові. Коли щось не в порядку з головою, це означає, що щось не в порядку з нами.

Волосся представляє силу. Коли нам дуже страшно, ми створюємо «сталевий ремінь», який зазвичай починається в плечових м’язах, а потім йде до голови, а іноді й до очей. Волосся проростає через волосяний мішечок. Коли ми створюємо велику напругу в черепній коробці, ці мішечки автоматично закриваються і волосся починає відмирати і випадати. Якщо напруга постійно триває і череп розслаблений, волосся перестає рости. Результат – лисина. Жінки почали лисіти з тих пір, як увійшли в «діловий» чоловічий світ.

Ми, звичайно, це не завжди помічаємо, адже деякі перуки виглядають абсолютно природньо.

Вуха є символом здатності слухати і чути. Коли у людини проблеми з вухами, це означає, що в його житті відбувається щось таке, що вона навідріз відмовляється чути. Біль у вухах – це приклад найвищого роздратування щодо того, що ви чуєте. У дітей часто бувають болі у вухах. Їм, бідним, доводиться вислуховувати вдома все те, що їм не хочеться чути. Висловлювати свій гнів дитині заборонено, а, оскільки вона практично не в силах що-небудь змінити, ця неможливість призводить до болю у вухах.

Глухота є тривалим небажанням когось слухати. Зверніть увагу: коли ми бачимо одного партнера зі слуховим апаратом, інший говорить без зупинки.

Очі говорять про можливість бачити. Коли у нас проблеми з очима, це зазвичай означає, що ми відмовляємося щось бачити – чи в нас самих, чи в своєму житті. Коли я бачу маленьких дітей в окулярах, я знаю: щось не в порядку вдома, вони в прямому сенсі відмовляються на щось дивитися. Якщо вони не в силах змінити домашню ситуацію, то вони буквально розсіюють свій зір, з тим, щоб очі втратили здатність бачити ясно.

Головні болі відбуваються, коли ми почуваємося неповноцінними. Наступного разу, коли у вас заболить голова, зупиніться на хвилинку і запитайте себе, де ви себе почуваєте приниженим і чому. Пробачте собі, нехай це почуття піде, і ваш головний біль зникне сам собою.

Мігрені створюються людьми, які хочуть бути досконалими, а також тими, у кого накопичилося багато роздратування в цьому житті.

Шия і горло дуже цікаві.

Шия – це здатність до гнучкості мислення, здатність побачити інший бік питання і зрозуміти точку зору іншої людини. Коли у нас проблеми з шиєю, це означає, що ми вперто відмовляємося бути гнучкішими.

Горло представляє нашу здатність постояти за себе, попросити того, чого ми хочемо. Проблеми з горлом виникають від почуття, що ми «не маємо права», і від відчуття власної неповноцінності. Хворе горло – це завжди роздратування. Якщо його супроводжує застуда, то, крім цього, ще й сум’яття. Ларингіт зазвичай означає те, що ми такі злі, що буквально не можемо говорити. Горло, крім того, являє собою ділянку організму, де зосереджена вся наша творча енергія.

Хвороби, пов’язані з гландами і щитовидкою, свідчать про те, що в творчому сенсі вам не вдалося зробити те, що б ви хотіли. Саме в області горла насамперед відбуваються наші зміни. Коли ми опираємося змінам, у нас найчастіше з’являються проблеми з горлом. Зверніть увагу на те, як ми іноді починаємо кашляти ні з того, ні з сього. Або хто-небудь інший починає кашляти. Про що саме йдеться в цю хвилину? На що ми реагуємо? Може бути, це впертість, опір або свідчення того, що ми в процесі змін?

Спина – це система підтримки. Проблеми зі спиною вказують на те, що ви відчуваєте недостатню підтримку. Занадто часто ми думаємо, що нас підтримує сім’я і друзі. Насправді ж це підтримка Всесвіту і самого Життя.

Проблеми з верхньою частиною спини – сигнал недостатньої емоційної підтримки: «Мій чоловік (коханець, друг) не розуміє і не підтримує мене».

Середня частина спини має пряме відношення до почуття провини. Чи боїтеся ви того, що позаду вас, або ховаєте щось там? Чи немає у вас відчуття, що хтось вдарив вас у спину?

Турбуєтесь весь час про свої гроші? Яка у вас фінансова ситуація? Вона може бути джерелом проблем з нижньою частиною спини.

Легені – це здатність брати і давати життя. Проблеми з легенями зазвичай виникають через наше небажання або страх жити повним життям. Або від того, що ми вважаємо, що у нас немає права жити в повну силу. Ті, хто багато курять, зазвичай заперечують життя. Вони ховаються за маскою почуття власної неповноцінності.

Астма. Людині з астмою здається, що у нього немає права дихати самому. Діти-астматики – це, як правило, діти з високорозвиненою совістю. Вони за все беруть провину на себе. Іноді їм допомагає зміна місця проживання, особливо якщо вся сім’я не їде з ними. Зазвичай діти-астматики одужують. Цьому сприяє школа, нові життєві ситуації, коли напад повторюється, як ніби хтось натиснув на кнопку.

Груди – уособлення материнства. Коли виникають проблеми з молочними залозами, це означає, що ми буквально душимо своєю увагою іншу людину, річ або ситуацію. Якщо має місце рак грудей, це додатково ще і накопичена образа або злість. Забудьте про страх і знайте, що в кожному з нас активний і діє розум Всесвіту.

Серце, звичайно, символізує любов, а кров – радість. Коли у нас в житті немає любові і радості, то серце буквально стискається і стає холодним. В результаті кров починає текти повільніше, і ми поступово йдемо до анемії, склерозу судин, серцевих нападів (інфаркту). Ми настільки іноді заплутуємося в життєвих драмах, які самі собі створюємо, що зовсім не помічаємо радості, яка нас оточує. Золоте серце, холодне серце, чорне серце, любляче серце – а яке у вас серце?

Шлунок переробляє, перетравлює усі нові ідеї та ситуації. А що і кого ви можете «переварити»? Коли у нас проблеми зі шлунком, це зазвичай означає, ми не знаємо, як асимілювати нову життєву ситуацію. Нам страшно. Багато з нас пам’ятають час, коли пасажирські літаки тільки почали літати. Для нас це було новиною – ідея польоту в небо, і нам було надзвичайно важко асимілювати її в нашому мозку. На кожному сидінні були пакети, які виручали нас, якщо нам ставало зле. І ми майже завжди ними користувалися. Зараз же, через багато років, хоча пакети надаються як і раніше, ними ніхто не користується. Ми, нарешті, асимілювали ідею польоту.

Виразка шлунку – це більш ніж просто страх, почуття, що ми недостатньо гарні чи повноцінні. Ми боїмося, що недостатньо хороші для своїх батьків, босів, вчителів тощо. Ми буквально не можемо переварити того, що ми з себе представляємо. Ми раз у раз намагаємося догодити іншим. Неважливо, яку посаду ви займаєте на роботі, у вас може зовсім бути відсутнім почуття власної гідності. Відповідь на вирішення такої проблеми – любов. Люди, які люблять і поважають себе, не мають виразок. Будьте ж ніжними і уважними до дитини всередині вас і завжди підтримуйте і поважайте її.

Камені в жовчному міхурі символізують накопичені гіркі думки, а також гордість, яка вам заважає позбутися їх. Попробуйте наступну вправу – повторюйте собі постійно: «Я з радістю відпускаю своє минуле. Життя прекрасне і я теж».

Ноги несуть нас по життю. Проблеми з ногами свідчать про страх просуватися вперед або небажанні рухатися в певному напрямку. Наші ноги нас везуть, тягнуть, волочать, а на них сидять великі, товсті, повні дитячих образ стегна. Небажання діяти часто проявляється серйозними проблемами з ногами.

Варикозні вени – це або дім, або робота, що ви ненавидите.

Нещасні випадки зовсім не “випадки».

Як і все інше в нашому житті, ми їх створюємо. Зовсім не треба собі говорити: «Хочу, щоб зі мною стався нещасний випадок». Ми просто створюємо систему розумових переконань, яка може притягнути нещасний випадок. З деякими з нас постійно трапляється щось, а інші проживають життя без жодної подряпини.

Нещасні випадки – це прояв роздратування і образи. Вони є відображенням безвиході і повної несвободи людини заявити про свої почуття.

Нещасні випадки – це також повстання проти представника влади. Ми так сердимося, що хочемо когось вдарити, а замість цього б’ємо самих себе. Коли ми сердимося на самих себе, відчуваємо себе винними і буквально шукаємо собі покарання. Воно приходить у формі нещасного випадку. А на перший погляд – ми лише невинні жертви нещасного випадку.

Нещасний випадок дозволяє нам звернутися за допомогою і співчуттям до інших. Нам омивають рани і доглядають за нами. Часто ми змушені лежати в ліжку, іноді протягом довгого часу. І ми стогнемо від болю. За допомогою болю наше тіло підказує нам, над чим в житті нам потрібно ще попрацювати. Розмір болю вказує, наскільки жорстоко ми хотіли покарати себе.

Ревматизм – хвороба, надбана постійною критикою себе та інших. Люди з ревматизмом зазвичай приваблюють до себе людей, які їх постійно критикують. Це відбувається з їх власного переконання, що вони повинні критикувати інших. На них лежить прокляття – це їх бажання постійно бути «досконалістю», з будь-якими людьми, в будь-якій ситуації. Їх ноша справді нестерпна.

Рак – хвороба, викликана глибокою накопиченою образою, яка в буквальному сенсі починає поїдати тіло. У дитинстві відбувається щось, що підриває нашу віру в життя. Цей випадок ніколи не забувається, і людина живе з почуттям величезної жалості до себе. Їй важко часом мати довгі, серйозні взаємини. Життя для такої людини складається з нескінченних розчарувань. Почуття безвиході та безнадії переважає в його свідомості, йому легко звинувачувати інших у своїх проблемах. Люди, які страждають від раку, дуже самокритичні. Набуте уміння любити себе і приймати себе таким, як ти є, виліковує рак.

Зайва вага – не що інше, як потреба в захисті. Ми шукаємо захист від болю, критики, образ тощо. Великий вибір, чи не так? Я ніколи не була товстою, проте на власному досвіді переконалася, що коли я себе відчуваю невпевнено і взагалі неважливо, я автоматично гладшаю на кілька кілограм. Коли загроза зникає, надлишок ваги зникає теж. Боротися зі світом – марна трата енергії і часу. Як тільки ви припиняєте чинити опір, ваша вага тут же нормалізується. Довіра до себе, до самого процесу життя, утримання від негативних думок – ось способи схуднути.

Біль будь-якого походження – свідоцтво почуття провини. А провина завжди шукає покарання, покарання ж, в свою чергу, створює біль. Хронічний біль походить від хронічного почуття провини, так глибоко похованого в нас, що ми часто про нього навіть і не знаємо. Вина – марне почуття. Воно ніколи нікому не допомагає, воно ж не в силах змінити ситуацію. Так що випустіть себе з в’язниці.

Операція (будь-яка). Втручання хірурга необхідне, наприклад, при травмах рук, ніг, з тим, щоб людина могла сконцентрувати свою увагу на одужанні і на тому, щоб це більше не повторилося.

Пухлини – помилкові нарости. Устриця бере маленьку піщинку і будує навколо неї тверду і блискучу оболонку, з тим, щоб захистити себе. Ми кличемо піщинку перлиною і захоплюємося її красою. Ми, як устриця, беремо стару образу і носимося з нею, поки вона не перейде в пухлину. Я називаю це «прокручуванням старої плівки». Я переконана, що пухлини у жінок в матці, яєчниках і т. д. від того, що вони беруть емоційний біль, який виник в результаті удару по їхній жіночності, і носяться з нею все життя до виникнення пухлини. Я називаю це просто: «Він мене сильно образив».

З книги Луїзи Хей «Зціли себе сам»

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх